Harc a szabadságért

Free State of Jones

2024.03.06 Tomipapi

Klassz film. Sajnálom, hogy olyan témát feszeget, ami vérlázító a számomra. De jó, hogy ilyen filmek készülnek. A szereposztás és az operatőri munka kiváló.

2018.03.20 Artemisia

Fontos történelmi események kevéssé ismert oldaláról, a dezertőrök életéről tudósít a film. Maga a téma és a kalandos cselekmény elég ahhoz, hogy lekösse a nézőt, de nem fest elég komplex képet a polgárháborúról és a társadalomra gyakorolt hatásáról,... Több

2017.10.04 indingo

Egy korrekt háborús film, eseménydús cselekménnyel és Matthew McConaugheynek is elég jól állt a szerep. Amit hiányoltam, hogy nem helyezték el időben (vagy csak én maradtam le róla).

2022.02.08 dailyfilmsan

Tetszett a film mondanivalója, de a szerkezetével volt némi fenntartásom. A mondanivalója, a hangulata és az atmoszféra, amit megteremt, viszont nagyon hazafias és lelkesítő. Matthew McConaughey brilliáns, mint általában.

2017.08.17 Deku

Matthew McConaughey az egyik legnagyobb színész, teljesen sokoldalú és szórakoztató. Ez a szerep pedig valamiért nagyon passzolt hozzá. A történet pedig kiemelkedő volt számomra.

2018.06.17 HercegPeter

Nem tudok túl sokat mondani erről a filmről. Jó történelmi dráma. Matthew McConaughey egyik legjobb alakítása, bár ő egyébként is ritkán tud hibázik. Az utóbbi pár évben szinte futószalagon jönnek a fekete történelemről szóló filmek. Ez szerencsére e... Több

2020.01.30 BoBamburg

Valószínűleg amerikaiként jobban át tudnám élni a filmet, mert így nem durrant akkorát nálam, mint kellet volna. Értem a mondanivalót, szép és fontos történet, de nem tudott a székhez szegezni. Viszont Matthew McConaughey zseniális a szerepben.

2017.10.03 Gábor Rózsa

Tetszett ez a film. Érdekes téma és érdekes felvetés. A főszereplő igazi egyéniség, aki abszolút nem tökéletes de mégis mindannyian tudjuk, hogy ésszerű és igazságos elveket követ. Jó film, jó történet.

2023.01.08 Szentgróti Patrik

Számomra kissé vontatott, hol be lassul, hol egy kicsit felpörög, ötvözi A hazafi című filmet a 12 év rabszolgaság című filmmel, de a maga kategóriájában egy erős közepes.

2019.02.20 Deniel

Két színésszel vagyok végtelenül elfogult, az egyik az Matthew McConaughey! Minden filmjét nagyon kedvelem, de ezt egyszerűen egy rémes kínlódás volt végignézni! Maga a történet amit boncolgat jó, (bár nem egyedi) de annyi mindent magába ölel, ráadás... Több

2016.09.15 szomorú szamuráj

Remek film, Matthew McConaughey kitűnő benne, de a többi színész is jót alakít. Azt mutatja be, ami a mai világunkból hiányzik, a hétköznapi emberekből lett hősöket, akik önmaguk tudtak maradni, a közösség erejét, az emberi értékek melletti végtelen kitartást. Szerintem holnap újra megnézem.

2017.02.19 Szőr SzereLő

Remek film. Mindenkinek ajánlom akit egy kicsit is érdekelnek a háborús filmek, főleg az amerikai polgárháború. Egy pár dologra rámutat a film ami nagyon megdöbbentő. Pl. Hogy a délieknek 2 ellenségük is volt. Jó alakítások, drámai fordulatok, izgalmas film.

2017.11.10 Krisz860423

Nem a kedvenceim a háborús filmek, de mégis ez a film nagyon tetszett. a romantikus szál itt is megvan emiatt szélesebb közönségnek nézhető szerintem a film.