A végzet órája

The House with a Clock in Its Walls

2022.04.11 JRD

Csak szórakozást vártam tőle

És ezért nem is csalódtam. Jack Black egyik kedvencemmé lett az évek alatt (fiatal éveiben még nem igazán volt számomra az). Nekem a történet vonalvezetése nagyon tetszett, sőt, számomra többször nézős a film. Véleményem szerint szórakoztató, látványos. De ne hallgass rám, nézd meg, és döntsd el magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2019.05.04 indingo

A látványban voltak nagyon jó megoldások, amik kifejezetten felüdülést hoztak a filmben, de ugyanakkor Jack Black félig babaként szörnyű volt. Kicsit koncepció nélküli volt a történet, a készítők se tudták, hogy milyen korosztálynak szánnak.

2021.11.28 Eastern79

Elbaltázott adaptáció

John Bellairs 1973-ban kiadott azonos című regénye alapján a főként horrorfilmjeiről ismert Eli Roth készített egy látványos fantasykalandot. A rendező láthatóan nehezen tudott megválni kedvenc stílusa kliséitől, és talán éppen ezért vérzik el a produkció: a horror, fantasy és tinihorror elemeket ügyetlenül keveri a felnövéstörténetekkel, ennek eredményeképpen nem tud egyetlen műfajból sem többet kihozni az átlagnál, pedig van benne potenciál. Owen Vaccaro Lewis szerepében kitűnő választás volt, minden tekintetben méltó partnere a nagyoknak. Jack Black hozza a formáját a hedonista mágus Jonathanként, és Kyle McLachlan is meggyőző (kevés játékideje ellenére is) a gonosz ellenfél szerepében, a film igazi meglepetése számomra azonban Cate Blanchett. Florence, a boszorkány szerepében olyan kisugárzása van, mint keveseknek a kollégái közül. Nem csak a jól eltalált kosztümök és hajköltemények miatt, egyszerűen valami megfoghatatlan árad a színésznőből. Ráadásul a film humoros pillanatait is az ő karakterének köszönhetjük, ugyanis Jonathannal vívott rövid, pikírt és igen velős szócsatáik rendkívül szórakoztatóak. Minden adott volt a sikerhez, remek vizualitás, kitűnő színészi játék, de sajnos a rendező ügyetlensége miatt szétesik a végére. Egyszer azért érdemes próbát tenni vele.

2019.09.25 Ms. Akárki

Nagyon gyerekfilm kategória, de még nekem is tetszett kb a film feléig. Jack Black zseniális és debil egyszerre mint mindig. Imádom a játékát. De a film vége fele átmegy inkább elmebeteg katyvaszba az egész történet...miért kellett Jack Blacket olyan... Több

2019.07.30 BoBamburg

Libabőr 3..

Eli Roth-ot nagyon bírom, mint színész és mint rendező egyaránt. Főleg a horror filmjei miatt. De utóbbi időben már-már nekem kellemetlen, amiket csinált, pl.: Bruce Willis-el a bosszúvágy vagy ez a film. Mert hát lássuk be, ez egy nagyon giccses, nagyon bugyuta gyereknek készült "horror" (már ha szabad rá használni ezt a jelzőt).

2019.08.16 Lonka

Nem volt nagy szám a története. Eleve nem értem, hogy ki volt a célközönség, mert ez még a gyerekeknek is kevéske.

2020.10.14 jfruzsi97

Elég látványos egy film volt, voltak benne jó részek,de többségében nekem elég lapos volt a sztori. Annyira se fogott meg, hogy emlékezzek 1 jelenetre is.

2018.11.28 Az amatőr

Tik-tak ketyeg az óra,de nem hallani az ütèst

Hát igen, ez sajnos egy felejthető alkotás lett. Vannak benne ugyan jó részek, de egy tipikus családi fantasynál nem több. Mindenesetre Cate Blanchett és Jack Black jó párost alkottak, bár játékuk sokszor kimerült az egymással való gyerekes csúfolódásban, ami az elején még ígéretesnek tűnt, de aztán egyre fárasztóbb lett. Az ilyen és ehhez hasonló poénok közül sok elveszítette a varázsát, miután a kelleténél többször lett elsütve.A filmben alapjában véve sok volt az ismétlés. A karakterek is elég kiszámíthatóak voltak, hóbortos nagybácsi,menő fiú,béna fiú,gonosz boszorkány...Egyedül a látvány tudott valamennyit lendíteni a dolgokon, az viszont tényleg elsőosztályú volt. A háttértörténet is izgalmasra sikeredett. Ezenkívül a fordulatok is ötletesen lettek megtervezve, csak az összhatás nem lett annyira kiemelkedő.Végeredményben a Végzet órája, egy jó minőségű egyszer nézős mozi, ami képes bizonyos szintig elszórakoztatni minden korosztályt, ám ezt a határt sohasem lépi túl. Leginkább egy túl fújt lufihoz tudnám hasonlítani,amit addig-addig próbáltak nagyobbra növeszteni míg aztán teljesen kipukkadt.

2019.01.12 pj19

Érdekes,mert nekem a film kb fele nem igazán tetszett,de a végére elég jó kis történetet sikerült kihozniuk ebből a filmből.Jack Black jó kis színész,bár minden bizonnyal nem ez lesz az a filmje amire évek múlva is emlékezni fognak.Átlagos film,egész jó történet,aki teheti nézze meg bátran!

2019.03.03 FGyula

Jó alapok

A film jó alapokkal inditt de fojamatos hiányérzetem volt közzben. A film vége peddig nagyon gagyi.

2018.11.02 fester

Na, nem vártam ettől a filmtől sokat ugyan, de a látvány, ezen túlmenően pedig az alakítások szerintem nagyon jók. Ha másért nem is, de emiatt mindenképp érdemes megnézni!

2018.11.01 Henk

Az az igazság, hogy én személy szerint egy kissé klisésnek éreztem ezt a filmet. Persze ez még nem kellene, hogy olyan nagy gond legyen, de én mélyebb mondanivalót nem igazán találtam benne magamnak.

2018.11.28 Anita Kővári

Mindig a legkülönlegesebb ės a legszuperebb filmeket kritizálják egyesek, falra lehet tőlük mászni. Kb 2000 ėvente van ilyen zseniális fantáziafilm. Harry Potter óta egy sem! Boldoggá tett!