Cukorsólyom

The Peanut Butter Falcon
Bruce Dern
John Hawkes
Shia LaBeouf

Zack (Zack Gottsagen) egy Down-szindrómás huszonkét éves srác, aki megszökik az orvosi intézményből, ahol hosszú ideje ápolják, hogy beteljesítse álmát, és profi pankrátor váljon belőle. A fiú szeretne csatlakozni példaképe (Thomas Haden Church) pankrátoriskolája, a The Salt Water Redneck… Több

Premier (HU): 2021.10.07.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2022.10.03 Dorkateo

Klasszikus független film, lassú, érzelmes, megfontoltan adagolt történetvezetés, mosolygós hangulatok, amiket néha megtör egy kis zűr. Zack tüneményes a filmvásznon, abszolút szerethető, és úgy tűnik, a színésztársak bele is szerettek :), ami átsugárzik a képkockákról.

2021.01.15 Ildikó Bacskai

Aki egy komolytalan filmre számít, meg fog lepődni, egy nagyon kedves, szomorkás vígjáték Shia LaBeouffal, aki azért meglepő szerepekben szokott felbukkanni. Dakota Johnson is abszolút jó választás a filmhez, a főszereplő is remek alakítást nyújt, az egész film kellemes hangulatú, lélekemelő. Nagyon tetszett.

2019.12.19 elekm90

A film nem váltja meg a világot, de egy tök szórakoztató és aranyos komédia. Zack, a főszereplő egy nagyon szerethető figura, aki civil létére jól hozza a szerepét, emellett közte és LaBoeuf között működik a kémia. 7/10.

2021.09.15 KCintia

Minőségi darab!

Igazából ez a film teljesen kellemes kikapcsolódást nyújt. Nem arra szolgál,hogy szétröhögd az agyad, de nem is untat. Ez egy kis kalandos film némi poénnal és érzelemmel megfűszerezve.

2022.07.18 tangatamanu

Csodálatos, vicces, izgalmas film. Zseniális színészekkel, rendezéssel, képi világgal. Minden pillanatát élveztem.

Shia LaBeouf a Collidernek adott interjújában elmondta, hogy a film főszerepét eredetileg nem ő, hanem Ben Foster alakította volna, de a színész az utolsó pillanatban visszamondta a szerepet, hogy feleségével, a szintén színésznő Laura Preponnal és újszülött gyermekükkel lehessen. Foster maga hívta fel LaBeoufot, hogy vegye át a szerepét a filmben. Szerző: hp

A film forgatása közben 2017-ben Shia LaBeoufot Savannah-ban ittasan letartóztatták, amiért köztéren fogyasztott alkoholt.Szerző: hp

A film főszereplője, Zack Gottsagen lett az első Down-szindrómás, aki Oscar-díjat adott át. A színész és Shia LaBeouf az Akadémia legjobb élőszereplős rövidfilmnek járó Aranyszobrának győztesét jelentette be álló ováció kíséretében.Szerző: hp

A filmben két profi pankrátor is szerepel, név szerint Mick Foley és Jake Roberts, de egy kisebb mellékszerepben feltűnik a népszerű amerikai rapper és dalszerző, Yelawolf is. Szerző: hp

(2019. 12. 18.)
A dicsőség napja
A The Peanut Butter Falcon egy kedves történet egy Down-szindrómás fiúról, aki nem várt kalandokba keveredik, hogy megvalósítsa szokatlan álmait. Shia LaBeouf, Dakota Johnson és Zack Gottsagen triójának imádnivaló tolmácsolásában. Több

(2021. 01. 04.)
Tanmese egy gyönyörű utazáson keresztül
Egy aranyos kis tanmese ez, mely minden korosztály számára hordoz értékes üzeneteket. Több

(2021. 10. 19.)
A filmből sajnos kispóroltak minden nehézséget, így aztán az akadályok legyőzése sem lehet igazán katartikus. Gottsagent viszont szívesen néznénk bármeddig. Több