A pápa ördögűzője

The Pope's Exorcist

2023.05.04 Szilárd-Leo

Átlagos

Hát, mit mondjak, igaz történet vagy sem, egy izgalmas sátánista filmet láthattunk, ami egy olyan papról szól, aki a pápa fő ördögűzőjének számított egykor, 1986–2016 között, amíg meg nem halt. A filmet a 18 feletti korosztálynak ajánlom. Nem is a Sátánról, de a démonokról szól. Spanyolországban, egy kis faluban [játszódik], ahol örökségből fennmaradt egy ház, ahová beköltözik egy anya és két lánya, hogy felújítsák és eladják. De hamarosan elkezdődik a baj, amikor egy démon megszállja a házat és a fiúgyermeket, és később a lányt is. És itt jön a fő ördögűző és egy pap. Nagyon nehéz dolga lesz mert a démon tud olvasni a múltban, ahonnan sok-sok gonoszságot hoz fel, ami a papok körül történt. Később a házról kiderül minden, amit régen a Vatikán elzáratott. Most újra kitör valami, egy nagyon erős démon. Megküzdenek vele, és végül sikerül őt elűzni. Ennyi. Még lesz folytatása, az biztos.

2023.12.15 Majorkas

Tetszett

Russell Crowe nagyobb név annál, mint hogy a nevét adja ilyesmihez, de a tucatnyi ördögűzős feldolgozás után talán ez az egyetlen, ami tetszett is, 1-2 bosszantó klisét leszámítva.

2023.06.10 pj19

Megmondom őszintén, pozitívan csalódtam ebben a filmben. Volt benne egy elég jól kidolgozott történet, az inkvizíciós szál és egy nagyszerű színészi alakítás, Russell Crowe-é, akinek személy szerint nagyon szeretem a játékát .Izgalmas ,pörgős kis film, nézzétek meg bátran, én mindenkinek csak ajánlani tudom!

2023.10.01 tmotm

Keresztény kifogások #1

Szóval, úgy fest, hogy 900.000 kereszténnyel van kevesebb az országban. Mily' meglepő fordulat. Ennek apropóján gondoltuk, hogy nézünk egy releváns filmet. Jobbat választani sem tudtunk volna. A film mondanivalója: a katolikus egyház küzd a lelkünkért a Sátánnal. És itt nem árt egy kis kitekintés: az amcsi filmeknek volt egy korszaka, amikor ők voltak a megmentők, a mindenek, a hősök, akik harcoltak mindenkiért. Na, ez a film ezt az irányvonalat követi. A lényege, hogy a katolikus egyház jó... Ha most erősen felröhögtél, megértelek. Szóval, a lényeg, hogy van egy ördögűzőnk... Ja, nagyon egyedi... Ezen még Leslie Nielsen is nevet odafent. Aki egyenesen a pápától kapja az ukázt. Ő elmegy ördögöt űzni, és kideríti, hogy a spanyol inkvizíció, tudod, ami a legbrutálisabb volt, az valójában a Sátán műve volt... Avagy éljen az önmosdatás. Merthogy ezt úgy harangozták be, hogy valós történet alapján, szóval az átlagembernek ez úgy jöhet le, hogy a vegytiszta fasizmus, ami a katolikus egyház valós esszenciáját adja, az nem is az ő hibájuk. Pedig Russell Crowe a Pókerarccal már kezdett értelmezhető színésszé válni a szememben... Na de, a lényeg az, hogyha bejött az ördögűző, akkor ezt is szeretni fogod, ha viszont te inkább a realitások embere vagy, akkor kerüld el, mint átlag Fidesz szavazót a valóság. Jó, jó, tudom, hogy nem kellene ennyi politika...

2023.04.23 Elkoo

Abszolút nem volt ez rossz film. Kifejezetten tetszettek nekünk a színészi alakítások, illetve a története is megfogott. Igazából csak ajánlani tudjuk a témakör kedvelőinek.

2023.12.09 csontmániákus

A film megnézése előtt az gondoltam, hogy ez egy Démonok között, Ördögűző koppintás lesz, tele jump scare-rel, de nem így lett. Aminek én nagyon örültem, de aki kedveli a jump scare jeleneteket, annak nem fog tetszeni a film. Vannak néhol elég csúnya... Több

2023.04.06 julisX

Horrorrajongóként izgatottan vártam A pápai ördögűzjét. Bár a filmnek voltak hullámvölgyei, összességében mégis egész jónak találtam, néhány kiemelkedő alakítással és lenyűgöző látványvilággal.

2023.03.31 Chabee

A történetnek volt néhány olyan fordulata, ami miatt folyamatosan találgatnom kellet, merre is tart majd a sztori, de voltak kiszámítható pillanatok is. Az utolsó felvonásbeli fordulat különösen meglepő volt, és olyan mélységet adott a történetnek, amit nagyra értékeltem.

2023.04.01 luba323

Bár A pápa ördögűzője nem egy tökéletes horrorfilm, mégis amolyan tisztességes kiegészítője a műfajnak. A filmben volt néhány kiemelkedő alakítás, lenyűgöző látványvilág és egy jól kidolgozott cselekmény, ami végig lekötött.

2023.08.01 Tibor397141

Szórakoztató inkább, mint komoly munka. A korábbi filmek nyomában, de modern feldolgozásban. Végig tartotta az érdeklődést. Szinte nem is volt üresjárat és ostobaságok sem, mint egy B-roll változatban. Csak ajánlani tudom egy félkomoly estéhez :)

2023.08.06 Diabolus

Nem lett a kedvencem

Egynek elment, de annyira nem voltam elragadtatva tőle. Kicsit fura volt számomra Russel ebben a szerepben, de szépen lehozta. Tipikus ördögűzős film, lassan haladnak az események, az a baj, hogy sok ilyen jellegű alkotás van már a kínálatban, és ez nem különbözött tőlük, nem nyújtott semmi újat vagy váratlant.