A keresés

A keresés

The Search

A keresés című filmdráma főhőse egy kisfiú, aki a csecsenföldi mészárlások alkalmával szemtanúja lesz szülei kivégzésének. Csecsemő kistestvérét nem tudja ellátni, ezért egy ház küszöbén hagyja, ő maga pedig elindul a menekülttábor felé. Taláklkozik egy asszonnyal, aki befogadja otthonába, s a… Több

Forgatókönyvíró: Michel Hazanavicius
Abdul Khalim Mamutsiev
Maksim Emelyanov
Annette Bening

2015.11.11 n_beni93

Nagyon érdekes film volt, nagyon megkapó karakterekkel, nagyon lehetett őket szeretni szerintem. Máskérdés, hogy a film direkt nem hagyott azonosulni vagy lehet ez abból adódik, hogy vhogy nem annyira közölt témát dolgozl fel, de mintha egy kicsit di... Több

A film összbevétele 434 957 dollár volt (imdb.com).

Értékelés: 7.5/10
(2015. 11. 12.)
A némafilmes rendezője a csecsenföldi háborúba visz minket Fred Zinnemann 1948-as, azonos című moziját feldolgozva. Így lett az auschwitzi haláltábort túlélő cseh kisfiúból csecsen árva, a nácikból, orosz katonák, az amerikai katonából pedig francia EU megfigyelő. Több

Értékelés: 6.5/10
(2015. 11. 16.)
A némafilmes direktorának ambiciózus, több szálon futó epikus drámája a második csecsen háborúról. Sajnos nem olyan értékes, mint amilyen hatásos. Több

Értékelés: 4.5/10
(2015. 11. 11.)
A végeredmény társadalmi szempontból kifejezetten káros, gyűlöletkeltő. Fogyasztása csakis saját felelősségre! (4,5/10) Több

Értékelés: 3.5/10
(2015. 11. 15.)
Minden szenvedés ellenére, a látottak nem sokkot, felháborodást, igazságérzetet váltottak ki, hanem az érdektelenséget. Ennél pedig sokkal, de sokkal többet érdemeltek volna a háború áldozatai is, nemhogy a moziközönség. Több

(2016. 01. 29.)
Hazanavicius munkájára ismét nem lehet panaszunk, melyet egy kimagaslóan teljesítő színészgárda erősít tovább. Az érzelmeink maximumra járatása tehát garantált!