Az átkozott

Az átkozott

The Unholy

Premier: 1988.01.08.

2021.06.24 Kóborló

legújabb vélemény a nap véleménye

Ígéretes kezdés, majd tömény unalom

Több szempont miatt is kimondottan kedvelem a 80-as évek horrorfilmes felhozatalát. Egyrészt, mert ebből az évtizedből származik a legtöbb olyan horrorfilm, ami miatt már gyerekként is elkezdtem rajongni a műfajért. Másodrészt pedig szerintem a 80-as... Teljes kritika

2020.09.30 BoBamburg

Mai szemmel is egy egész korrekt és szórakoztató darab. Megvan benne az akkori kor szépsége és hangulata. Persze ezekkel sem lesz egy horror alapvetés, de a kategória kedvelőinek igazi csemege lehet.

2016.01.31 kórica

Ezt már az igényesebb rendezések kategóriájába sorolnám. A története egész jól el lett találva. A trükkök is rendben vannak. Akkoriban ez nagy durranás volt, nem tudom, most mekkorát szólna.

A tesztvetítésen élesen bírálták a maszkokat és a speciális effekteket, ezért visszahívták a híres maszk- és speciális effektmestert, Bob Keent és csapatát, hogy további utómunkálatokat végezzenek.Szerző: Kóborló

A film külső jeleneteit New Orleansban vették fel, majd miután ezzel elkészült a stáb, átköltöztek Floridába, ahol a belső jelenetek felvételei készültek.Szerző: Kóborló

A rendező, Camilo Vila elmondása szerint kezdetben egyáltalán nem horrorfilmként tekintett a filmjére. Szerző: Kóborló

A forgatókönyvet már a 70-es években elkészítette Philip Yordan (1914–2003). Olyan nagy sikerű filmek inspirálták, mint az 1973-as Az ördögűző vagy az 1976-os Ómen. Szerző: Kóborló