Trónok harca

Game of Thrones

2016.01.14 beero88

Eszement jó sorozat. Ugyan a könyv szintjét nem üti meg de attól elvonatkoztatva is egy bitang beteg módon eltalált alkotás. Ennek a kornak a hangulatát oltári módon eltalálja és szerethetővé teszi.

2016.03.27 Alexa

Nagyon szeretm! Pörgös, változatos és izgalmas, kello fantaziaval megfuszerezve.

2023.02.26 Informer2

Menetközben szerettem meg a Trónok harcát

Mikor még anno hallottam a Trónok Harcáról, először úgy álltam hozzá: „Király, még egy értelmetlen fiktív sorozat, majd eltűnik a süllyesztőben.” Telt-múlt az idő, és egyre több felől hallottam, hogy dicsérik, és támogatják a filmet. De még ez sem ve... Teljes kritika

2023.10.27 Morpheus

Többször nekifutva

Többször is nekifutottam a Trónok harca megtekintésének, mert annyi dicséretet hallottam róla (és mert annyira szeretem a történelmet), de mindig abbahagytam a zagyvasága miatt. A történelemhez nincs köze az egyes részeknek, fantasynak meg nagyon gyenge. Az unalmassága pedig külön probléma volt számomra, és nagy küzdelem azért a célért, hogy legalább az első 12 részt végignézzem. Sikerült végül nagy nehezen, de totál elegem lett az egészből. Tipikus se füle, se farka dolog ez, látványosnak tűnő, történelmi jellegű, de teljesen értelmetlen helyzetekkel, jelenetekkel. Maximum 3 csillag.

2020.10.01 jfruzsi97

Zseniális sorozat, talán az eddigi egyik legjobb.Nagyon jó történet, tele fordulatokkal, izgalmakkal. Nagyon látványos részekkel, szép tájakkal. Remek alakításokkal, pl. Joffrey aki megutáltatta magát az egész világgal. A harc jelenetekről nem is be... Több

2022.06.06 Zoltán384279

Később fog kiderülni

Kb. 10 évvel ezelőtt hallottam egy sorozatról, amiről azt írták, hogy hasonlít A gyűrűk urához. Gondoltam belenézek, hátha igaz, hátha kapok még egy akkora élményt, mint mikor azt a filmet láttam. Hát nem kaptam, sőt! Valami borzasztó élményt kaptam. Persze nem néztem meg minden részt, csak az elsőt. Nagyon nem tetszett. Most, 10 évvel később újra rászántam magam, hogy elkezdjem, de csak mert unatkoztam. És nem bántam meg. Természetesen nem minden tetszik benne, sőt inkább azt mondanám, hogy sok dolog nem tetszik, de tény, hogy nagyon el lettek találva a szereplők és a sztori is. Közel sem járok még a végén, úgyhogy ez a vélemény még bővülni fog, de azt már most tudom, hogy végig fogom nézni, és szokásomhoz híven utána elolvasom a könyveket is. Mert mindig a filmmel kell kezdeni. Azt is tudom, hogy az író egy nagyképű majom, és Tolkienhez hasonlítja magát (pedig a közelében sincs), próbál sokszor a második világháborúra hivatkozni, mintha átélte volna, pedig csak utána született, és azt is tudom, hogy túl sok szálon fut a cselekmény. Érthető ugyan, de mégis jobban tetszene, ha nem 10 felé kellene figyelni. Bőven elég lett volna 3-4 szál, mint mondjuk a Vaják esetében. Ez szerintem a negatív oldal. Viszont sokkal több a pozitívum, ami miatt végig fogom nézni a sorozatot. Utána kiegészítem ezt a véleményt. Addig kap egy erős 4-est.

2019.03.26 Timcsi

A 21. század legizgalmasabb sorozata. Remek a története, jók és változatosak a karakterek, pörög a sztori.

2017.01.15 Gigi

Ez az a sorozat, amit nem saját indíttatásból kezdtem el nézni, hanem azért, mert a csapból is ez folyt, és már szinte megkerülhetetlené vált. Nem tudtam, hogy mire számítsak, ezért kellőképpen meg is lepett már az első epizód is. Nyers, erőszakos je... Több

2018.03.22 hackerjulcsi

Azt kell, hogy mondjam: nagyon látványos, átgondolt és összetett sorozat! Tetszik a középkori ihletettsége, kapcsolódása előzetes irodalmi hagyományokhoz. A karakterek jól kidolgozottak és érdekesek. Kicsit hatásvadász mondjuk, ezért 4*

2019.05.24 Syracuse

Sárkányos Dallas.

2016.08.04 VFTS

Nagyon jó sorozat. Tele van fordulatokkal, itt nem lehet előre megmondani kivel mi lesz a történet végére. Emellett rendkívül látványosra sikeredet.

2016.04.25 Zsceeeka

Izgalmas sorozat, de nekem olyan sokakkal ellentétben nem lett a kedvencem, valahogy nem fogott meg. A könyvek pedig azért nem "passzolnak" hozzám , mert a sok név és tájleírást nem kedvelem és nehezen követhető.

2020.10.03 Annuska

A hangulata a filmnek és a különleges jelmezek, no meg persze a történet sem utolsó. Izgalmas sorozat, bár a végével nem vagyok kibékülve.

2020.08.19 Kazydo

Halogatás után ámulás

Ahogy sokan előttem, én is évekig halogattam a sorozat megtekintését, alig bírtam rávenni magam. De már az első rész után folytatni akartam. Kevés olyan sorozat van, aminek minden része letud kötni folyamatosan, ez ilyen. Minden profin van megcsinálva benne: fordulatos, fifikás, olykor kegyetlen, a jelmezek, helyszínek jól kidolgozottak, a szereplők jól megválogatottak. Annyira jól sikerült, hogy olykor az ádáz gyilkost is elkezdi kedvelni benne az ember 1-1 jelenetben(lásd. Véreb). Tényleg sokszor kegyetlen, de úgy gondolom ez régen és most is előfordul a való eletben, csak nem ennyire nyilvánvalóan. Rengeteg szex, meztelenkedés van a sorozatban, olykor túlzóan is sok, de ez is az élet része végülis , csak a csajok túl jók, mindenhol tökéletesen selymes bőrűek, szinte szűziesek ahhoz képest, hogy már hány katona átment rajtuk a kuplerájban... Bezzeg azt tudják hitelesen mutatni, hogy koszos a körme, zsíros a haja, mocskos a foga egy hónapok óta úton lévő embernek.