Vitathatatlan

Undisputed

2023.09.09 Jerico

Egy valós alapú, kitűnő bokszfilm

Mike Tysont 1992-ben zárták börtönbe, ahol három évet töltött nemi erőszak vádjával. Szabadulása után folytatódott bokszkarrierje, melynek során eddig 56 meccséből 50-et nyert meg (44-et kiütéssel). Minden idők egyik legjobbjának tartják ma is. Olyan tehetségnek, akinek győzelmei egy sorban említhetőek Joe Louis vagy Muhammad Ali sikereivel. A Vitathatatlan története Tyson 1992-es kálváriáját dolgozza fel, melyben a nehézsúlyú boksz világbajnokot börtönbe zárják (nemi erőszakért). Csakhogy a filmbeli történetben a börtön falai között különleges dolog történik: a börtön helyi bajnoka, Monroe (Wesley Snipes) megküzd a világelsővel (Ving Rhames), és meglepő végeredmény születik (vitathatatlanul). Ez a film a maga nemében tényleg kivételes: visszaadja a boksz sport egyediségét, remek alakításokkal ajándékoz meg bennünket (főleg Columbo, azaz Peter Falk révén) és egy feszült, izgalmas sztorit tár elénk. A Vitathatatlan filmek a későbbiekben teljesen már irányba viszik tovább az egészet, Scott Adkins filmjei egészen másról szólnak (bár azok is nagyon jók. Értékelésem az első, eredeti Vitathatatlan-filmre: 80%.

2018.06.06 Recensor

Szerintem óriási sztori és van valóságalapja is (Mike Tyson sztori 1992-ben). Nagyon jó szerintem a rendezés, nagy húzás volt Peter Falkot megnyerni a filmhez. Hitelesen alakította a befolyásos háttérfigurát a börtönben. A főszereplők is teljesen re... Több

2019.10.10 HE7EDIK

Kedvenc részem mikor Peter Falk előadja, hogy is mennek a dolgok a világban. Ez a zseniális színész hálisten a ballonkabátos karakterén kîvül máshol is felbukkant és mindenhol maradandót alkotott. A filmet pedig látni kell!

2016.05.26 Fiximan

Valakinek ugyan szívügze ez a film, de számomra egy nem túl jól sikerült dráma a sport világából.

2015.09.10 marklar

Wesley Snipes még az akciófilmekben sem mutatott ilyen kemény arcot, mint itt. Én bármennyiszer meg tudnám nézni, nagyon jó film.