Az új barátnő

Une nouvelle amie
tamas84
Isild Le Besco
Romain Duris

Egy fiatal nő meglepő felfedezést tesz közelmúltban elhunyt legjobb barátnője férjéről, mely örökre megváltoztatja az életét.

(hp)

Forgatókönyvíró: François Ozon
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2015.03.05.

2019.05.18 Anti007

Elég érdekes film. Nekem tetszett. (a francia filmek kifejezetten jók szerintem,ez is ezt erősíti)

2015.06.16 cunci

Ozonnal kapcsolatban egyszerre vannak elvárásaim és fenntartásaim is, de mégis érdeklődve várom a művészetét mindig. Utóbbi évek legjobb Ozon filmje lett ez. Líra, érzelmek, fekete humor, tragikum, sablonosnak tűnő fordulatok, merész/kényes téma megjelenítése, mindez, ízléssel, művészi pontossággal adagolva.

2015.12.15 tamas84

Engem valahogy nem győzött meg a film. Az egész egy nagy egyveleg, mintha a rendező nem tudta volna eldönteni, milyen műfajú filmet akar forgatni. A szexualitásról sokkal jobb filmek is vannak ettől. Átlagosnak mondanám.

2016.05.05 irodalmialkotas

François Ozon leforgatta a saját Glen or Glendáját. Ed Wood biztosan bírná, de sokan másképp lesznek ezzel. Kimagasló színészi játék! Szuper!

2015.03.23 iaquino

Elképesztően szar film. Tipikus píszí sznobbnak (vagy minimum transzvesztitának) kell lenni ahhoz, hogy bárki pozitívan értékelje ezt a nézhetetlen borzadályt. Romain Duri, amit itt művel az elképesztő. Kb úgy játszik nőt, mint az Irigy Hónaljmirigy.... Több

Értékelés: 6.5/10
(2015. 03. 27.)
A barátnőm feleségének a férje
A „homályos motivációk rendezője” új filmjében hű marad bejáratott szokásához, és ismét homályos ok-okozati hálót épít a humorral tompított melodráma kedvéért. Az örök kérdés: gondolattalanság-e a magyarázat nélküliség, vagy előre eltervezett rendezői koncepció? François Ozon filmje. Több