A bátrak háborúja

USS Indianapolis: Men of Courage

A Cápa egyik jelenetében az egyik karakter utal a USS Indianapolis tragédiájára, amikor arról beszél, hogy hajótöröttként napokig keringtek körülöttük a cápák, mielőtt kimentették volna őket. Szerző: hp

A UUS Indianapolis fedélzetén játszódó jeleneteket az USS Alabamán forgatták. Ugyanezt a csatahajót láthattuk az 1992-es Úszó erőd című filmben is. Szerző: hp

Matt Lanter nagyapja volt a USS Indianapolis utolsó túlélője. A filmben Lanter nagyapja dögcéduláját viseli.Szerző: hp

Ebben a filmben debütált Cody Walker. A színész a tragikus hirtelenséggel elhunyt Paul Walker öccse, akit egy jelent erejéig a Halálos iramban 7-ben is láthattuk bátyja dublőreként.Szerző: hp

A bátrak háborúja Nicolas Cage és Thomas Jane második közös filmje. Az első az 1997-es Ál/Arc volt. Szerző: hp

A filmet az Államokban a Veteránok-napján, 2016. október 14-én mutatták be, azonban a negatív értékelések és a nézők hiánya miatt nagyon hamar lekerült a mozik kínálatából. Szerző: hp

A bátrak háborúja világpremierje 2016. augusztus 24-én volt a Fülöp-szigeteken. Szerző: hp

A film forgatási munkálatai 2015. június 19-én kezdődtek meg Mobile-ban, Alabama államban. A stáb dolgozott egyebek mellett San Franciscóban és Kyotóban is. Szerző: hp

A filmet igen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon mindössze 9 százalékon áll (2017. április).Szerző: hp