Vámpír Brooklynban

Vampire in Brooklyn

Csupán három napot forgattak New Yorkban, a film többi felvételét pedig Los Angelesben vették fel.Szerző: Kóborló

A film forgatását 1994. október 4-én kezdték meg, és 1995. január 14-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A magyar mozikba egy 98 perces változata lett bemutatva, majd 2002-ben, amikor kiadta idehaza a UIP-Dunafilm DVD-n, már egy 102 perces változata került a lemezre.Szerző: Kóborló

Eredetileg a film egyik forgatókönyvírója, Charlie Murphy (1959–2017) is szerepelt volna a filmben, ráadásul az egyik kiemelt karaktert alakította volna, de végül más színészt választottak helyette.Szerző: Kóborló

A filmbéli Rita szerepére eredetileg Jada Pinkett Smith színésznőt szerették volna leszerződtetni, de a színésznő végül nem vállalta el a szerepet.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvíróinak (Charlie Murphynek, Michael Luckernek és Chris Parkernek) ez volt az első forgatókönyvírói debütálásuk.Szerző: Kóborló

Eddie Murphy választott ki két filmbéli karaktert alakító színészt. Az egyik a Justin nyomozót alakító Allen Payne volt, míg a másik a filmbéli Juliust alakító Kadeem Hardison volt.Szerző: Kóborló

Charlie Murphy (1959–2017), a film egyik forgatókönyvírója egy interjúban beszélt arról, hogy eredetileg a történet nem tartalmazott volna vígjáték elemeket, de végül a rendező, Wes Craven (1939–2015) egy horrorkomédiát szeretett volna készíteni a forgatókönyvből.Szerző: Kóborló

Eddie Murphynek ez volt a második olyan filmje, ahol több szerepet is eljátszott. Az első ilyen filmje az 1988-as Amerikából jöttem volt, ahol négy filmbéli karaktert is alakított, addig ebben a filmben három karakter alakított (Maximilliant, Pauly tiszteletest és Guidot).Szerző: Kóborló

A film egyik forgatókönyvírója Charlie Murphy (1959–2017) volt, Eddie Murphy testvére.Szerző: Kóborló

Eddie Murphy nagy rajongója volt a film rendezőjének, Wes Cravennek (1939–2015), ezért is vállalta el a főszerepet.Szerző: Kóborló

A produkciós költségek nagyjából 20 millió $-t tettek ki, azonban nem sikerült a bevételekből ezt az összeget visszatermelni. Szerző: dulkap

Eddie Murphy is Brooklynban született.Szerző: dulkap