Noah Oppenheim
0
0

Érdekességek(4)
Jackie (2016)
Noah Oppenheim korábban az NBC Today Show műsorában dolgozott, így sok érdekes téma keltette fel a figyelmét. Oppenheim édesanyja nagy rajongója volt Jackie Kennedynek, így már korán elhatározta, hogy ír egy forgatókönyvet a történetéről.
#1
Jackie (2016)
Noah Oppenheim, forgatókönyvíró kutatását a John F. Kennedy Elnöki Könyvtárában végezte, itt tanulmányozni tudta az újságcikkeket, archív anyagokat, valamint audiointerjúkat is, amelyeket a First lady-hez a tragédia után legközelebb álló emberekkel készítettek. Oppenheim állítása szerint ez az időszak a történelem egyik legjobban dokumentált korszaka, így nem a források szűkössége, hanem éppen a bősége okozta a munka nehézségét.
#2
Jackie (2016)
Darren Aronofsky már igen korán felfigyelt a Noah Oppenheim által írt forgatókönyvre, azonban nem rendezőként, hanem producerként szeretett volna részt venni a munkálatokban. Aronofsky ajánlotta Natalie Portman-t is a főszerepre, akivel korábban már sikerre vitték a Fekete hattyú című filmet.
#3
Jackie (2016)
Pablo Larraín kérte Noah Oppenheim forgatókönyvírót, hogy a First lady tv-műsorát, amelyben körbevezeti a nézőket a Fehér házban, építse bele a szkriptbe, ugyanis szerinte ez tökéletesen megmutatta Jackie azon arcát, amelyet a nagyvilág felé mutatott.
#4