Közösség

Vélemény:

 

82 A tiltott királyság

(2008)

A tiltott királyság

 
stevepisti   2020.11.27 18:21
1

Nagyon jó akció-fantasy, kung-fu harcművészettel megspékelve. Nem is akármilyen szereplőkkel, Jackie Chan és Jet Lee a két kedvencem. Amikor megtudtam, hogy egy filmben fognak szerepelni, és a trailerből kiderült, hogy egymás ellen kell küzdeniük, nem akartam elhinni, hogy be merik vállalni két ekkora sztár összecsapását egymás ellen. Személy szerint nekem az volt a kedvenc jelenetem, amikor a templomban küzdöttek egymás ellen, annyira precízen ki volt egyenlítve a harc, nehogy véletlenül is úgy tűnjön, hogy valamelyikük is "gyengébb" a másiknál, nem merték megkockáztatni, hogy bármelyiküket is nyertesnek hozzák ki a bunyóból. Bölcs döntés volt. Mindketten elérték azt a kort, amikor már ők játsszák a mestert. A kaland folyamán tanították a srácot, próbálták felkészíteni a kiválasztott szerepére. Jet Leenek jól állt a majomkirály karaktere, Jackie-nek a részeges mester nagyon testre szabott szerep. Nagyon jó hangulata van a filmnek, igazi kínai feeling, jó a kosztüm, eszközök, látvány, nekem nagyon bejött.