12 év rabszolgaság

12 Years a Slave

2015.06.18 Dodi

Zseniális film. Magával ragadó, kegyetlen és nagyon szomorú történet. A színészek alakítása kiváló. Szívszorító dráma a küzdelemről és a reményről!

2017.12.18 Greeta

Nagyon megrázó film, komoly mondanivalóval. Egy kegyetlen világot mutat be. Nagyon tetszett. Lupita Nyong'o alakítása lehengerlő és emlékezetes maradt.

2019.01.27 Timcsi

Hihetetlen igaz történet. Évente egyszer sort kerítek, hogy újra megnézzem. Elképesztő és az alakítások is nagyon hitelesek.

2017.11.13 TribeBubu

Rendkívül megindító és elborzasztó történet a kitartásról és az emberi kegyetlenségről. Hogy miért értékes ez a film azon túl, hogy egy nem mindennapi könyv adaptációja? Minden lehetséges aspektusból a maximumot hozza, úgymint színészi játék (aki gaz... Több

2015.01.29 Bizsu82

nagyon jó alakítás, mindenkinek ajánlom megnézni. szomorú, megindító, beleéled magad a történetbe.

2015.05.03 Zsceeeka

Nagyon ttszett ez a dráma, sokszor feldolgozott történet, mégis egyedi megvilágításban. A színészek nagyon jól játszottak és nem csak az usmert nevek (Pitt, Fassbender). Meglrdemelte az Oscart.

2015.09.29 Loborg

Nagyon tetszett ez a film . Egyben drámai és felemelő is , a színészek nagyon hitelesen játszottak, mind a színes, mid a fehér bőrűek :D Méltán nyert Oscart és tetszett a rabszolgaságnak ez a fajta bemutatása egy ember életén keresztül.

2015.11.21 irongozu

Nagyon sokat vártam a filmtől és nagyon keveset kaptam. Szerintem erősen túlértékelték. Korhű és a színészek is jók, de a rendezés gyenge. Vontatott dráma. Az nézze meg, akinek sok ideje van.

2017.06.21 Olivér Rózsa

Ez a film túlságosan is csak az oscar díjra ment. Ez a rabszolgás téma már pár éve elég menő és mindig díjazzák. Nekem már unalmas. Amúgy nem lenne rossz

2021.01.30 bbozsi

Nem sokkal több a film, mint amire számít az ember. Egész pontosan semmivel. Átérezni a rabszolgaság kegyetlenségét ilyen magas színvonalon megvalósított filmmel talán egyszer érdemes az életben, de akinek van élénk fantáziája, az megspórolhat magána... Több

2017.03.11 NorbiP

Tartalmilag nagyon jó, és érzelgős. Viszont ami nem tetszett az az, hogy nagyon lassú, egyszerűen sokkal hosszabbnak tűnt, mint amilyen valójában volt.

2015.02.16 Evcsi95

Egy végtelenül igazságtalan világ megrajzolása a film, a rasszizmus netovábbja, amit abban a korban műveltek. Hihetetlenül jól megcsinálták.

2015.06.10 macskulare

Northup 1841-ben, az amerikai polgárháborút megelőző időszakban az északi New York virágzó városában elismert hegedűművészként éli hétköznapjait családjával, míg egy nap tőrbe csalják, elkábítják, és eladják rabszolgának. Helyzete egyre kilátástalana... Több

2015.05.05 ocso

A szomorú valóságot tükröző film egy sajátos világba visz, amiben a színészek igen hitelesek. Megindító a történet az egyik pillanatról a másikra rabszolgává váló emberek nyomorúságos sorsáról.