12 év rabszolgaság

12 Years a Slave

2015.02.20 Faarkaas

Igazán remek alkotás. Megható, érzelmekre ható, érdekes történet. A hangulat pedig egydülálló.

2015.02.10 RobThe10

Már az előzetes alapján azt mondtam hogy ez nálam bent fog lenni a top10-be. Megnéztem a filmet, és.. Hát elképesztő film... A Film zenéje amit Hans Zimmer aláfest nekünk, Chiwetel színészi játéka.. Hát imádom ezt a filmet!

2015.10.14 Bimbi

Az egyik legelképesztőbb dráma amit láttam. Lelkileg, érzelmileg nagyon megfogott. Kemény, reális, életszerű és elgondolkoztató. A színészek alakítása meggyőző. Igényes film.

2015.08.31 nagynesze

Steve McQueen remekül érezte azt, hogy mire kell fókuszálni és mi az, ami már lejárt lemez. Az cselekmény szimplán csepereg. A rabszolgaság meg nem értettségét nem gondolja túl. Tehát az indíttatás háttérbe szorul és a cselekvés előtérbe kerül, ami eddig nem volt megszokott.

2016.02.09 Dniel

Nagyon megható és szomorú és kegyetlen történet. Megérdemelte a díjakat mert ugyanakkor meg zseniális film. Szívet összeszorító dráma a küzdelemről és a reményről.

2015.02.24 evaka3355

Nagyon szép, és megható film. Jók a színészek is. Komoly, fájdalmas film, de érdemes megnézni.

2016.04.25 Macko

Komoly mondanivalóval rendelkező, profi film, aminek nagyon érdekes a története. Mély érzelmi tartalmú, megfogó és érzelmileg magával ragadó film. Érdemes megnézni.

2015.02.22 The queen

Kiemelkedő film az emberi méltóságról, és a beteg, rasszista gondolkodásról. Talán a film kicsit hosszúra sikeredet. Nagyon fájdalmas pillanatokkal találkozhatunk benne.

2015.11.30 ZsozS

Szerintem nagyobb volt a szele ennek a filmnek. Nagy csalódás. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle. Unatkoztam, sőt, ha jól emlékszem el is aludtam a végén.! :(

2015.02.02 csucsi0411

Szomorú film és elég kemény belegondolni, hogy régen valóban volt ilyen!! A film mindenesetre nagyon hihetően ábrázolta ezt az időszakot, a színészek pedig kiválóan alakítottak!

2015.02.20 MutantNinjaPony

Lesújtó egy film, az biztos. Szimplán eléd tárja magát, beledob a közepébe úgy, hogy nem készültél fel arra, hogy mi vár rád. Legalábbis velem ez történt. Helyenként indokolatlanul gonosz, néhol indokolatlanul jó.

2015.01.28 Timcsa

Megindító film! Zseniális alakítás! Megérdemelt Oscar díjak!

2015.03.10 ecsekisandor

Szomorú a film a történelem sötét korszakából, a rasszizmusról. Nagyon elgondolkodtató és szomorú film. Nem bántam meg, hogy megnéztem! Tele van emberséggel a film. 8/10

2015.01.25 viraag

Kemény, őszinte film, de sokkal jobbra számítottam. Fontos mondanivaló, tökéletes kivitelezés. Nem kellett volna semmiképp túlszínezni, nekem azonban mégis hiányzott belőle valami.