6,9 a Richter-skálán

6,9 a Richter-skálán

6.9 pe scara Richter

Tony, a középkorú színész Kitty nevű feleségével a legunalmasabb házasok életét éli. A szürkeséget talán csak Tony földrengésektől való irracionális félelme dobja fel olykor. A férfi éppen egy új musical színházi bemutatójára készül, miközben féltékenykedő, munkanélküli nejével új lakásba… Több

Rendező: Nae Caranfil
Forgatókönyvíró: Nae Caranfil
Ország: Magyarország, Románia, Bulgária
Premier (HU): 2017.04.27.

KULCSSZAVAK

2017.04.28 feri1

Azt meg kell hagyni, hogy nem egy hétköznapi filmről van szó, de nagyon érdekes az egész sztori és a felvezetése. Nem voltak elvárásaim, de nagyon pozitívan jöttem ki a moziból.

2017.04.15 Sziszi

Csodálatosan szép ez a film, ráadásul magyar vonatkozásai is vannak, mégis valahogy csönd övezi. Már a trailer alapján is nagyon ígéretes volt. Merem ajánlani!

2017.04.17 luksa10

Igazán szép képi világa van a filmnek, meglepően jó története és sziporkázó dialógusai. Ezen felül az alakítások ugyan egy kissé teátrálisak, de még nem igaz zavaró ez.

A film 718 855 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 581 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Értékelés: 7.5/10
(2017. 04. 30.)
Nem, a film címe nem egy katasztrófafilmet rejt, hanem egy igényes bohózatot. Rendezője, a román Nae Caranfiltől ez nem túlságosan meglepő: ő nem tartozik az új hullám társadalomkritikus drámákat szállító rendezők csoportjához, mindig is a maga útját járta. 75/100 Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 05. 03.)
Összességében tudnám ajánlani a filmet, bátran lehet tenni vele egy próbát, mert azon vígjátékok közé tartozik, melyek képesek tartalmasan szórakoztatni. 7,5/10 Több