Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A célszemély

(Person of Interest)
A célszemély

Tartalom

A titokzatos milliárdos Mr. Finch (Michael Emerson) egy olyan különleges szuperszámítógépet fejlesztett ki a kormány számára, mely képes előre jelezni bármilyen bűntényt. A férfi felkeresi a halottnak hitt ex-katonát, John Reese-t (Jim Caviezel), hogy együtt tisztítsák meg New York utcáit a bűnözőktől. Az egyetlen, ám annál komolyabb nehézség, hogy a gép nem képes meghatározni, hogy a célszemély az áldozat, vagy épp az elkövető.

2015. 11. 07. 15:16

Izgalmas, fordulatos és olyan "nem-tudom-abbahagyni" sorozat. Aktuális a témája, és teljesen hihető is, hogy ez egyszer létezni fog (vagy már létezik is).

2016. 11. 22. 14:26

Élveztem ezt a sorozatot, ami a négy évadot illeti. Szuperül volt felépítve a történet és a cselekmény szállak. A múltba való visszatekintések is sokat segítenek a történet és a karakterek megismerésében. Kedveltem a karaktereket, és a színészek játéka is minőségi volt.

Igaz mellbe vágott Carter halála, akárcsak Forrásé és Mr. Reesé, de még Elias-t is sajnáltam.

Sejteni lehetett, hogy a Mr. Finch által létrehozott M.I.-nak egy hasonló vetélytársa lesz, Szamaritánus.

Ezzel nem is volt gondom.

De az 5. évad egy csapodár, összecsapott munka lett. Gyorsan, valamilyen lezárás a népnek. Ennél azért méltóbb befejezést érdemelt volna. Szerintem.

2016. 02. 04. 03:53

Nekem nagyon bejön a sorozat tematikája, végre valami igazán újszerű, mégis ismerős, vagy legalábbis nagyon aktuális. Egyértelműen ott van a helye a kedvenceim között, és ahogy halad előre a sorozat, annál jobb lesz, beérnek a karakterek, egyre komplexebb lesz történet, általában nem ez a jellemező. Van ebben a Nolan családban valami.

A sorozat atyja, Jonathan Nolan az ismert rendező, Christopher Nolan öccse. Olyan filmek forgatókönyveit írta, mint a Mementó, a Batman: Kezdődik!, a A tökéletes trükk, A sötét lovag, A sötét lovag: Felemelkedés vagy Az acélember.

Jonh Reese Puyallup városából, Washingtonból származik, ami mindössze 95 mérföldre van az őt alakító Jim Caviezel születési helyétől.

Harold Finch menyasszonya (Carrie Preston) a való életben a karaktert alakító színész, Michael Emerson felesége.

Smoking Barrels: A célszemély
Jonathan Nolan és JJ Abrams egy minimálisan újszerű procedurális krimit hozott létre, amelyet a meglehetősen esetlegesen elővezetett átívelő szálak tartottak valahogy életben.