A gödör

A gödör

The Hole
Keira Knightley
Keira Knightley

Négy fiatal iskolás, két lány és két fiú, eltűnik egy elõkelõ angol magániskolából. Csak Liz éli túl a megpróbáltatásokat, de miközben felidézi azt a két hetet, amit bezárva töltött egy sötét, földalatti bunkerben, lassan kiderül, hogy az események olyan lelki traumát okoztak neki, ami megakadályozza abban, hogy különbséget tegyen a valóság és a képzelgés között. De hát mi is történt valójában a bunkerben? Erre a kérdésre keresi a választ Dr. Philippa Horwood, a rendõrséggel együttműködõ pszichológus is. Miközben a rendõrség tárgyi bizonyítékok és nyomok után kutat a földalatti bunkerben, Philippa minden energiájával beleveti magát az igazság kiderítésébe. Liz pedig felidézi… Több

Rendező: Nick Hamm
Író: Guy Burt
Forgatókönyvíró: Ben Court, Caroline Ip
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2005.01.19.

2022.02.11 Fikatours_blogger

Minden jó, ha a vége nincs

Nem ragaszkodom a happy endhez, és az sem baj, ha nem varrnak el minden egyes szálat, de így lezárni egy filmet szemétség.

2019.08.23 indingo

Szerintem érdekes film volt, főleg az eleje volt erős. Én fejben mindenféle forgatókönyveket gyártottam, hogy mi is lesz a film végkimenetele. A közepétől azért sejteni lehetett a turpisságot.

2018.05.13 HercegPeter

A történet egy gyenge négyes, az alakítások egy kettes alá. Ennyivel nagyjából le is lehet írni a filmet. Rengeteg a logikátlan cselekedet. Kár érte, komolyabb gárdával és rendezéssel valami maradandóbb is létrejöhetett volna.

2018.11.21 harnas1207

Túlságosan alábecsült film. Megéri mindenképp megnézni!

2019.02.05 Owotonor

Ettől a filmtől vagy legalábbis a sztori alapján többet vártam, a bezártság miatt a feszültség keltés a nézőt is eléri, csavaros de egyben unalmas is a menete, a zenéje tetszett, a főszereplő karatere is szimpatus volt bár a játéka lehetett volna jobb is.

2000. július 2 - november 9. között forgatták le.Szerző: Bogi87

Teljes egészében az Egyesült Királyságban forgatták le, összesen 7 helyszínen. Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 50%-ot kapott 16 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Az Egyesült Királyságban 2 millió fontnál is többet hozott vissza.Szerző: Bogi87

A film előállítási költsége több mint 4 millió font volt.Szerző: Bogi87

Tabu