A nyomozás

A nyomozás

L'inchiesta

Az időszámításunk szerinti 35. évben Tiberius római császár ijesztő jóslatokat hall a régi istenek bukásáról és az új hatalomról, amely napkeleten támad fel. S mindez különös összefüggésben áll egy keresztre feszített zsidó tanító állítólagos feltámadásával. A császár legjobb emberét, Tito Valerio Taurót küldi Jeruzsálembe, hogy járjon a titok végére, és vessen véget az álságos híreknek. Tauro egyedül a tiszta logika erejében bízva próbálja leleplezni a fondorlatos csalást, de minden éppen ellenkezőleg történik, mint ahogy várta.

Rendező: Giulio Base
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Spanyolország, Olaszország
Premier (HU): 2007.11.27.

2017.07.02 kmona

Nekem egyáltalán nem jönnek be ezek az összeesküvés elmélet szagú filmek. Teljesen elrugaszkodott, a cselekmény pedig nagyon szájbarágós. Ebből kifolyólag engem nem is igazán vitt előre az egész. Bár remek sodrása van a cselekménynek, mégis teljesen kiszámíthatónak gondolom.

2016.02.04 grufa

Őszintén szólva nem tudom, mit gondoljak erről a filmről. Lundgren nevét meglátva már eleve valami ócska akciózásnak gondoltam, de a film tematikáját nézve, szerintem abszolút nem ideillő színész. Gyakorlatilag már itt megbukott nálam az egész, ráadásul maga a sztori is teljesen abszurd és elrugaszkodott.