Játssz egy Google Daydream-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Arthur király: A kard legendája

(Knights of the Roundtable: King Arthur)

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Arthur egy ravasz, nagyszájú csirkefogó, aki Londonium sikátoraiban vezeti a bandáját, és megpróbál életben maradni a riválisai ellenében. Születése azonban titkot rejt. A férfi egészen addig nem sejt semmit, amíg rá nem talál egy különleges kardra, az Excaliburra. Arthur az Ellenállás tagjai közé keveredik, ahol megismerkedik a fiatal és titokzatos nővel, Guinevere-rel, kitanulja a kardforgatást, és miután készen áll, népével a zsarnok Vortigern ellen vonul, aki meggyilkolta szüleit, és elrabolta koronáját.

2017. 05. 19. 23:26

Az első és legfontosabb dolog a filmmel kapcsolatban, hogy nem szabad komolyan venni. Erre a készítők is folyamatosan figyelmeztetik a nézőket, hol direktebben, hol finom utalásokkal. Egyébként meg egy látványos, fantasy kalandfilm, kis történelmi alapokkal, jó kis akciókkal és humoros részekkel. Sajnálom, hogy anyagilag bukás a film. Sajnos még mindig túl sokan hisznek a kritikusoknak, ahelyett hogy a saját szemüknek hinnének, mindenféle befolyás nélkül.

2017. 05. 14. 09:58

Egész jó volt a film, voltak benne újszerű gondolatok. A kameramozgások, képi beállítások izgalmasak voltak, a történet rendeben volt és remek zenék voltak benne.

2017. 05. 28. 23:52

Sok-sok negatív kritikát olvastam a filmről, de mégis úgy gondoltam, hogy érdemes arra, hogy megnézzük. Nekem kifejezetten tetszett azzal együtt, hogy ha egy 20 perccel rövidebb, akkor üthetett volna nagyobbat is. A Sons of Anarchy után sokat vártam a főszereplőtől, amit meg is kaptam. Bejött az, hogy a fantasy vonal is megjelent benne, így lett igazán jó a film.

Dougie Poynter
Craig McGinlay
Freddie Fox
David Beckham

A főszereplő, Charlie Hunnam így is készült: számos kaszkadőr segítségével tréningezett, a mozgását pontosan megkoreografálták, mindenféle trükkel segítették – munka közben nem is történt baleset. – Az egyik nap viszont egy csomó sántikáló, horzsolásokkal borított színészt láttam a melegedőben – mesélte nemrég újságíróknak Hunnam. – Mindenki panaszkodott és vadul fájlalta valamiét. Ijedtem kérdeztem, hogy mi történt, erre az volt a válasz: „ma Djimon Hounsou-val volt jelenetünk.” Valahogy nem tudta elviselni, ha ő kapott ütéseket, mindig visszavágott… (IC Press)

"Amikor a haverjaim kérdik, nekik is mindig ezt mondom mostanában: ez a film A Gyűrűk Ura és A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső keveréke. Ilyen keverék nincs, mondják erre ők. Amire én: tudom. Ezért kellett hozzá Guy Ritchie…" - mondta el a film főszereplője, Charlie Hunnam egy interjúban. (IC Press)

Charlie Hunnam elmondása eleinte sokkal komolyabb, ünnepélyesebb filmnek tervezték alkotói az Arthur király – A kard legendájá-t. Élükön persze Guy Ritchie rendezővel. – Guy úgy tervezte, hogy vált az eddigi stílusához képest, és csinál egy klasszikus, kosztümös filmet – mesélte a színész az Entertainment Weekly újságírójának. – De valahogy nem tudott uralkodni magán. A végeredmény mégis laza, gyors, meghökkentően ötletesre vágott, vagány film lett. Arthur király meg a bandája, mármint az udvartartása olyanok, mint maga Guy, és mint a legtöbb filmje főszereplője. Szóval, igazából minden színész egy-egy kis Guy Ritchie utánzóművész volt. (IC Press)

Filmsomnia.hu - Arthur király: A kard legendája
Összességében az Arthur király – A kard legendája, egy látványos és szórakoztató kalandfilm, de stílus hiányában nem tud elég emlékezeteset nyújtani, így a moziból kifelé jövet gyorsan a feledés homályába vész.

Értékelés: 65%
VOX.hu - Arthur király - A kard legendája
Az első Sherlock Holmes-mozinál nagyon lehetett érezni, hogy Guy Ritchie bizonyítani akar, ellenben az Arthur király – A kard legendáját a rutin működteti. Nincs benne olyan dramaturgiai geg, amit csak egyszer lőne el a rendezője, nincs egyetlen olyan momentuma sem, ami igazán megdöbbentené nézőjét. Így, valódi ihletettség hiányában az epikus moziélmény elmarad. De még így is bőven cool! 70/100
Movieaddicts: Arthur király: A kard legendája
Látványos fantasy az Arthur király: A kard legendája, amiben sikerült némi új színt vinni, de az izgalom és az eredetiség látja kárát. A színvonal hullámzó, de vannak jól sikerült pillanatok is. Aki kardozós-gengszteres filmre vágyik, annak kötelező. A végén érezhető, hogy igencsak gyúrtak egy esetleges folytatásra, amiből 5-öt(!) is terveznek. 6/10