Ace Ventura: Hív a természet

Ace Ventura: When Nature Calls

2024.04.26 Krisz

Ritka esetek egyike, amikor a második rész méltó az elsőhöz. Takkra ugyanazt a szintet hozza. Humorban és történetében egyaránt. Jim Carrey talán még nagyobb állat, mint az első filmben. Talán nekem egy csöppnyivel jobban tetszett az első, de ez is egy kifejezetten erős vígjáték.

2021.09.09 Laca//Ho/rr/oR//

Mintha kiengedték volna Jim Carrey-t egy napra, hogy aztán lubickoljon a hülyeségben

Jim Carrey egyik legemlékezetesebb szerepe, és az egyik legjobb filmje, ami az első részt is legyűrte, ami általában ritka. Ace Ventura egy iszonyatosan jópofa karakter, akit tetőtől-talpig Jim Carrey-nek szántak. Rengeteg ízléses humor, egy igazán családbarát vígjáték, amit azért emelnék ki, mert nincs benne káromkodás, ami inkább jellemzi a mai vígjátékokat. Ugyan rengetegszer láttam, de a sajátos poénok és az eszeveszett jelenetek miatt bármikor képes vagyok a televízió előtt ragadni, ha éppenséggel elcsípem. Már a legelején ki tudok emelni egy számomra vicces jelenetet, amikor is Tibetben a buddhista szerzetesektől elköszön, hogy megoldjon egy újabb rejtélyt, és a szerzetesek órási ünneplésbe kezdenek, vagy az a felejthetetlen jelenet, amikor is egy álcázott orrszarvúban nyomoz, és a többit már le sem kell írnom ugyebár... Lényegében egy olyan vígjátékot kaptunk 1995-ben, melyben olyan az ember érzése, mintha Carrey szabad utat kapott volna, hogy aztán szabadjára engedje minden tudását, és improvizáljon, bohóckodjon egy jó nagyot. Nekem nagyon tetszett, és a mai napig tetszik, élvezetes és igencsak szórakoztató alkotás lett.

2018.01.20 mamiéstöti2

Iszonyat vicces Jim Carrey nagyon jól játszik ebben a filmben és mindkét rész egyformán jó. Ajánlani tudom, igazi kikapcsolódás.

Jim Carrey-t komolyan venni? Badarság. Ez a mozi nem arról szól.Momentán arról,hogy bármennyire le vagyunk törve,vagy netalán betegek vagyunk,tuti,ha nézzük mindent elfelejtünk! Őrületes poénok,és hatalmas káosz.Ez kell.Erről szól.

2017.07.02 indingo

Jim Carrey ismét lubickol a szerepben. Az első részhez viszonyítva talán még jobb lett. Érdekes történet, rengeteg humorral nem lehet kibírni fapofával.

2019.03.25 Thibo84

Az első részhez képest itt van pár jelenet, ami kissé gyerekesnek tűnik, és olyan is, amiben más filmeket parodizálnak , de ugyanakkor ezt is telirakták rengeteg poénnal, ami megdolgoztatja a rekeszizmokat, és amiket az emberek szintén előszeretettel idéznek. Jim Carrey hozza a formáját.

2017.07.11 Deku

Ez még mindig egy fajta eredeti és szórakoztató vígjáték. Pont olyan jól teljesített mint elődje. Egyszerűen nem lehet betelni vele. Nagyon egyedi humora van Jim-nek.

2019.04.07 HE7EDIK

A kezdőjelenet mindjárt a legendás Cliffhanger nyitányát parodizálja parádésan. Jim Carrey ekkoriban volt a csúcson, mimikáját elnézve pedig nem véletlenül hívták gumiarcúnak. Az első is tetszik, de szerintem ez még jobb lett, rengeteg feledhetetlen jelenettel. Nyugodtan csinálhattak volna még egy vagy több részt hozzá.

2017.09.30 SethFranco

Üzenném azoknak, akiknek ez a film nem tetszik: nem kell komolyan venni, nem kell sokat várni, csak annyit, hogy egy jót nevessen az ember. Ha nem tudsz így hozzáállni, meg se próbáld megnézni. Viszont ha erre készen vagyunk, telitalálat lesz Jim Car... Több

2017.02.05 hszpp

Hozta a megszokott színvonalat. Ugyanolyan jo poenokkal, s szineszekkel:) minden évben megnézem ezt a reszt is, mert megunhatatlan számomra.

2019.07.18 Ms. Akárki

Jim Carrey igazi klasszikus. Imádom gyerekkorom óta. Valahogy sokszor erőltetettek a film poénjai, de Jim Carrey-vel még ez is sírva nevetős. Nagyon sajnálom, hogy mostanában nem igen szerepel vígjátékokban. Mindig feldobta a napom a furcsa stílusával és a poénjaival.

2019.04.06 Norbert93

Gyerekkorom egyik kedvenc vígjátéka. Mindig vártam, mikor adja a TV, imádtam, talán jobban sikerült, mint maga az első része. Még ma is üt, még mindig nagyon élvezhető. A színészi játék messze meghaladja a mai vígjáték "sztárok" képességeit.

2016.09.16 puffancshercegnő

ugyanolyan jó mint az első rész. És ilyen nem sokszor van folytatásos filmeknél. Jim carreyben sosem csalódik az ember. SIkerült újfajta sztorit kitalálniuk, de a bevált stílusú humor továbbra is jól működik. remek lett, mint az előző is

2023.08.08 Lipót Testvér

Így kell hülyülni: SIKAKÁ!!!

A legendás Jim Carry legviccesebb filmjei közül való. A film megnézése után (és közben) nem lehet abbahagyni a nevetést, ez a lényege a Jim Carry filmeknek. Aki látta, az azt hiheti, ennél már nem tudja jobban halálra röhögni magát... de a fickó többi filme (közül néhány) megcáfol(hat)ja ezt. Zseniális hülyeség, a Csupasz pisztoly rokona. Ha az ember megnézné a halála előtt, akkor elfelejtené, hogy nemsokára meg fog halni. Az előző Ace Ventura egy nagyon kicsit jobb volt ugyan, de ennek a lezárása sokkal jobban tetszett. Egy nagyon jó film, megnézendő.