Tarek Boudali

Néha minden pénzt megér egy alibi, amivel sikeresen leplezhetjük kettős életünket. Hála Augustinnek a lelkes és bevállalós üzlettársnak, Medhinek a fura új alkalmazottnak, Greg alibigyáros startupja óriási siker. És ki gondolna, hogy a cégnek hála, még álmai nőjét is megismeri. Egy gond van… Több

Ország: Franciaország
Premier (HU): 2017.04.20.

Alibi.com 2  (2023)

2024.02.10 Emmersson

Átlagos romkom

Jó felütés és néhány ígéretes akció után a romantikus szál veszi át a szerepet. A romantikus vígjáték egy címke. Nem kell túltolni a románcot. Vigye csak a filmet előre a humor. (Talán meg kéne néznie a stábnak párszor a Kellékfeleség c. alapművet.) Az Alibi.com egy cég, mely a kamu kifogásra alibit szolgáltat. Lehet ez megcsalás vagy kiruccanás kaszinózni, a megoldás garantált. A háromtagú kis csapat szekere jól fut. A frissen felvett narkolepsziás Mehdi, a mamahoteles szűz Augustin (Julien Arruti) és a sármőr profi problémamegoldók. A bonyodalom akkor jelentkezik, amikor a jóképű főnök (Philippe Lacheau) szerelmes lesz. Ez örvendetes dolog lehetne, de Flo (Elodie Fontan) nem tűri a legkisebb stiklit sem, nemhogy a hazugságot. Így az Alibi.com tabu, bevallhatatlan munka. Helyette Greg légiutas-kísérőnek hazudja magát, és a hazugságörvény beszippantja. Ahogy egy vígjáték esetében lenni szokott, a probléma csőstül jön. Flo apjáról kiderül, hogy az Alibi.com egyik ügyfele, így Gérard (Didier Bourdon) és Greg egymást tartják sakkban. Képbe kerül még a család furcsa barátja, Maurice (Philippe Duquesne), egy kezdő énekesnő, Cynthia (Nawell Madani) és egy féloldalas cirkuszi zebra.

2021.04.03 Yosihiro

Alibi

Ha azt mondom, egy jó vígjáték, akkor nem lövök mellé. Minden olyan elemében pluszt ad, amiért egy vígjátékot leülünk megnézni. A történet is remek, és azt hiszem, nem unatkozhatunk szinte egy percet sem. Ha a másik oldalát nézem, akkor pedig olyan é... Teljes kritika

2018.10.30 HercegPeter

Nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán spoilerről beszélni egy ilyen film esetében, de szerintem nem. De a biztonság kedvéért előre szólok, hogy lelövöm a poént. Ugyebár a romantikus vígjáték lényege, hogy egy lány és egy srác megismerkedik és egymásba s... Több

2017.11.11 indingo

Sokkal többet ki lehetett volna hozni az alapötletből Én több kis történetet raktam volna bele, olyanokat amivel az elején indult. A szerelmi szál teljesen elnyomta az alapsztorit.

2018.02.15 Deku

Nagyon jól vezették végig a történetnek a fő cselekményét ez pedig nálam mindent vitt. Ezt a filmet csak imádni tudom. Igazán kellemes hangvételű és nem érzem, hogy laposodna a történet.

A film 24 638 815 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 16 601 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A roma szereplő játszó színész Brad Pitt-től merített inspirációt, aki hasonló figurát alakított a Blöffben. Szerző: hp

Az Alibi.com Philippe Lacheau első önálló rendezése. Szerző: hp

A filmet alaposan meg kellett vágnia a rendezőnek, mivel az első változat 2 óra 6 perces volt. Szerző: hp

Philippe Lacheau színész-rendező elmondása szerint 2009-ben egy alibit szolgáltató hirdetés kapcsán merült fel benne a film ötlete. Szerző: hp