Az elítélt

Felon

2023.08.04 Bafam

Börtönfilm a javából

Izgalmas börtönfilm, kicsit uncsi amcsi befejezéssel. Amúgy van ennél jobb is ebben a témában, de azért ez sem rossz annyira, hogy kihagyd.

2020.08.09 Fortress

A legjobb börtönös filmek egyike

Mindig szerettem a börtönös filmeket, azokat a drámákat, krimiket thrillereket és akciókat, melyeknek fő helyszínei különböző fegyintézetek. Ezek sorában még néhány "B" kategóriás alkotás belefér nálam, mint például a Bosszú börtönében, Stallone főszereplésében (1989-ből). Ám a Felon messze, magasan "A" kategória, amit a rendező (Ric Roman Waugh), illetve a két főszereplő: Stephen Dorff és Val Kilmer is garantálnak. A központi karakter, Wade Porter azért kerül börtönbe, mert megvédi családját és eközben megöl egy betörőt. A sitten aztán rögtön belekeveredik egy gyilkossági ügyben így rögtön súlyosbítják büntetését. A szigorítottba kerül, John Smith (Val Kilmer) mellé. Az idősebb férfi tanítgatja, majd az életét is megmenti. Számomra érdekes, ahogyan a film a benti viszonyokat bemutatja és ahogyan feltárja ezt a titokzatos világot. Az ugyancsak Ric Roman Waugh rendezte Shot Caller -rel ellentétben happy end a vége. Nálam a Felon a 3 legjobb börtönös film közé sorolódik. (Az 1973-as Pillangó az első.) Értékelésem: erős 80%

2016.01.08 kocoska20

Aki a börtönfilmeket szereti, az nem fog csalódni a filmben, mert igazi jó kis börtön dráma. Érdekes, érdekfeszítő, fordulatos és nagyon elgondolkodtató.

2015.06.24 Newyqrk

Elején nem értettem mit kezdjek ezzel, ennyire szerencsétlen nem lehet egy ember. Aztán a börtönös részben pedig minden megváltozott és a végeredmény egy remek film jó kis történettel. Kár hogy rövid!

2018.11.29 harnas1207

Élveztem nagyon a filmet. Tetszett a jellemfejlődés, amin Wade végigmegy. Nekem hitelesen átadta azt az érzést, ahogy az elítéltek alkalmazkodnak a börtönélethez.

2015.08.21 Moria99

Szórakoztató film, vicces karakterek, remek tálalással, jól megírt forgatókönyvvel, váratlan fordulatokkal. örök kedvencem, egyszerűen nagyszerű. Kihagyhatatlan.