Fenevad

Beast

2024.05.11 Krisz

Óriási meglepetés volt számomra ez a film. Egy jó szórakozásra számítottam, semmi többre. De ez egy olyan jó kis flow-val rendelkező, maximálisan szórakoztató és maximális élvezetet nyújtó film volt számomra, hogy azóta többször is újranéztem, és min... Több

2023.10.13 Filmworlds blog

Hihetőség terén problémás, viszont izgalmas

A Fenevad meglehetősen izgalmasra sikeredett, és Idris Elba is kitett magáért a sztori központi karaktereként. A gond nem is vele van, hanem a hihetőséggel. A démonizált, bosszúálló oroszlán képe, aki kitartó, okos és már-már emberi tulajdonságokkal felruházott (vakmerő, ravasz, gonosz) enyhén szólva túlzó, miként a végső leszámolás is vele. Rengeteg az erőltetett jelenet, láthatóan rágörcsölt a rendezés arra, hogy ijesztő legyen a menekülés és maga a fenevad. Picit hihetőbb sztorival és életszerűbb jelenetekkel többre mentek volna. Viszont tény, hogy így is izgalmas az egész, és a film felétől azon kapjuk magunkat, hogy úgy izgulunk a hősies apáért, mintha fizetnének érte. Kapunk nagyszabású meneküléseket, harcot és pár fordulatot is. Ám mindezek nálam sajnos csak részben feledtetik a script elhibázottságát és az alapjaiban hiteltelen sztorit. Így a végeredmény is csak közepes, azaz nálam tipikusan 3 csillagos a Fenevad, kb 50-60 százalékos. Azt is mind Idris Elba kapja, aki nagy kedvencem.

2023.01.07 pj19

Kár ezért a filmért. Egy alapvetően jó történetet szúrtak el egy eléggé gyenge, telis-teli rossz klisékkel és rendezéssel.Idris Elbáért is néztem meg ezt a filmet, kár volt.Gyenge film, közepes alakításokkal, és egy elég gyenge CGI oroszlánnal.

2022.08.28 aliasteáscsésze

Nyomába sem léphet Michael Douglas Ragadozókjának. Külön kategória lehet az idegesítő, és logikátlan filmek sorozata, melyben főszerepet játszhat ez a mozi. Szívem szerint a két lányt már jómagam dobnám az oroszlán elé. Tényleg van olyan felnőtt férfi, aki nem tudja,milyen egy magasles? Csalódás ez a mozi.

2022.12.30 kecsamstaff

A színészek nélkül semmi

Négy csillagot csakis Idris Elba és Sharlto Copley miatt kapott, egyébként háromnál többet nem érdemelne. Elbát és Copleyt mindig is csíptem, mint színészeket. Hozzák is az elvártakat. Maga a történet nem egy kasszasiker, ez tény. Az oroszlán nagyon korrektül el lett készítve. Egyszer mindenképp meg kell nézni annak, aki kíváncsi, hogy valójában mi is a történet. "Aztán majd megnézi az ember 3 vagy 5 év múlva újra."

2023.01.03 Roland Altner

Végjáték totális kivégzés

Nem rossz a történet, a megvalósítás sem. Sebzett oroszlán, nem eszik, csak öl, de egy egész falut, aztán a végén nem tudja megölni Idris Elbát nyílt terepen, ahol gyakorlatilag nincs menekvés. Azt hittem, egy jó film lesz, de tévedtem.

2022.12.22 Findzs

Burleszk

Ez a film egy jó film vígjáték verziója. 2/10

2022.12.26 barics01

Jó film volt. Egy kis érdekesség Idris Elbával kapcsolatban, hogy pár évvel ezelőtt forgatta a kontinensen a Hontalan fenevadak című háborús drámát.

2022.08.13 bart

Idris Elba egyszerűen zseniális ebben a filmben, az ő alakítása nagyon megtartja az egészet, bár a film alapötlete is nagyon ütősre sikeredett. Ezt mindenképp látni kell!

2022.08.11 demonkiller45

Szerintem egyszerűen nagyon hiányzott már egy ilyen film a piacról. Már az előzetesek alapján is tudtam, hogy meg akarom nézni.

2022.08.14 Dada

Hm, hol is kezdjem? Rövid leszek, ez pont olyan vadállatos thriller, mint bármelyik másik, ugyanazokat a köröket futja le ugyanolyan eredménnyel. Ami a jobb féle túlélős-vadállatos thrillerekhez viszonyítva nem akkora baj, feltéve, ha nem számítasz v... Több

2023.07.17 Mátéoff

Nagyon tetszett a film!