A cápa 2.

Jaws 2

Magyarországon 1987. június közepén mutatták be a mozikban.Szerző: Kóborló

Mikor a tévében bemutatták a filmet, egyedül Brazíliában adták le azt a változatát, amiből alig vágtak ki jelenetet. A vágott verziója 116 perces, míg a brazil tévében leadott változata 131 perces volt.Szerző: Kóborló

A forgatást 1977. június 15-én kezdték el, és 1977. szeptember 4-én fejezték be, azonban számos további utómunkálatok voltak még a filmen, így körülbelül két nappal 1977 karácsonya előtt fejezték be a felvételek rögzítését.Szerző: Kóborló

1978-ig ez a film számított a Universal legdrágább filmjének a maga 20 milliós költségvetésével.Szerző: Kóborló

A film felvételeihez három cápát készítettek, melyeket Fidelnek, Haroldnak és Bruce 2.-nek neveztek el.Szerző: Kóborló

A filmbéli Mike Brody karakterét alakító Mark Gruner ezután a film után felhagyott a színészkedéssel.Szerző: Kóborló

Roy Scheidernek 400 000 dollárt fizettek a szerepéért, ami négyszer több volt, mint amit az első részért kapott.Szerző: Kóborló

A fiatal színészek egy négyhetes vitorlás kiképzésen vettek részt a forgatások megkezdése előtt.Szerző: Kóborló

Az egyik producer, David Brown (1916–2010) ki szerette volna békíteni Roy Schedert és Jeannot Szwarcot, ezért összejövetelt szervezett, de nem járt sikerrel, mert a színész és a rendező összeverekedtek.Szerző: Kóborló

Az Amity polgármesterét alakító Murray Hamilton (1923–1986) szinte összes jelenetét egyszerre vették fel, mert a forgatások ideje alatt a felesége kórházba került rákkal, és a producerek úgy gondolták, inkább legyen minél többet a felesége mellett.Szerző: Kóborló

Pár hónappal Robert Shaw (1927–1978) halála előtt ő alakította az első részben Quint; a stúdió lehetővé tette neki, hogy megtekinthesse a kész filmet. Shaw véleménye a filmről kimondottan negatív volt.Szerző: Kóborló

Egészen 1979-ig, a Rocky 2. bemutatásáig ez a folytatás volt a legjövedelmezőbb produkció.Szerző: Kóborló

Roy Scheider (1932–2008) többször is szóváltásba keveredett a film rendezőjével, Jeannot Szwarccal a forgatások ideje alatt.Szerző: Kóborló