Szemet szemért

Do the Right Thing

A magyar mozikba 1992 januárjában jutott el a film.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Sok nagynevű színész ezzel a filmmel kezdte a karrierjét, így például Martin Lawrence, Rosie Perez és Samuel L. Jackson is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmforgatás komoly bevételkiesést jelentett a környék drogdílerjeinek, így a stábnak fel kellett fogadnia egy szervezetet, hogy rendet tartson.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A sarki koreai boltot és pizzériát kifejezetten a film kedvéért építették fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet egyetlen brooklyni utcán forgatták, ahol mindent narancssárgára és vörösre festettek, hogy érzékeltessék a hőséget.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Spike Lee fejében akkor született meg a Szemet szemért ötlete, amikor látta Hitchcock Presents című tévésorozatának egyik részét.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Teljes egészében az USA-ban vették fel, összesen 4 helyszínen.Szerző: Bogi87

1988. július 18–szeptember 14. között forgatták le.Szerző: Bogi87

A világpremier Franciaországban volt a Cannes-i Filmfesztiválon 1989. május 19-én.Szerző: Bogi87

A film szerepel Roger Eber kritikus The Great Movies listáján.Szerző: Bogi87

Gene Siskel azt nyilatkozta, hogy a Szemet szemért az 1980-as évek 6. legjobb filmje.Szerző: Bogi87

Roger Eber filmkritikus szerint az 1980-as évek 4. legjobb filmje.Szerző: Bogi87

Gene Siskel filmkritikus szerint 1989 legjobb filmje volt. Szerző: Bogi87