Donnie Darko

Donnie Darko

2023.10.31 Erik Csok

Ha eddig még nem agyaltál filmen, most majd fogsz!

Régóta érdekelt a film, halottam, hogy kultfilm, sokan szeretik, és olyan fajta film, ami nem mindennapi. És egyet is értek ezekkel a dolgokkal. Nagyon érdekes a film, külön kategóriába nem tudnám sorolni, mert van ebben minden. Egy nem mindennapi történetet kapunk, amit értünk is, egészen addig, míg el nem jutunk a film végéhez, ami minden felborít. Persze ez csak jó, én szeretek agyalni filmeken, és garantáltan aki megnézi ezt a filmet, az is fog. (Persze ha szereti az ehhez hasonló filmeket az ember.) Kis társadalomkritika is akad benne, valamint a filmben egy szimpatikus karakter sincs úgy igazán. A színészek nagyon jól alakítanak, mindenki, és ezt szó szerint kell érteni. Ki kell emelnem Jake Gyllenhaal alakítását, akinek ez volt az első komolyabb szerepe, úgy, hogy mindössze itt még csak 21 éves volt, de már ekkor és itt is elég nagyot alakított, nem csoda, hogy sokan ezzel a karakterrel kötik össze nevét, mert tényleg egybeforrt Donnie karakterével. Egyszóval nekem tetszett, érdekes, de egyben egy nagyon fura film is, ami gondolkodásra tudja késztetni az ember agyát, szóval, aki szereti az ehhez hasonló filmeket, az nézze meg!

2021.08.22 F79

A múltat végképp eltörölni...

Nyugalom, nem lesz itt semmiféle politikai agitáció! Egyszerűen beugrott ez a dalrészlet a múltból, amit (egyesek) igyekeznek végképp eltörölni. Pedig a múlt része az életünknek, még akkor is, ha voltak keményebb pillanatai. Együtt kell élni vele. Pe... Teljes kritika

2020.08.20 indingo

Semmihez sem tudom hasonlítani a filmet. Olyan zavaros az egész története és van benne valami megmagyarázhatatlan félelem, amit kivált az emberből.

2023.04.22 kabel

Fantasztikus horror

Ez egy kimondottan érdekes film, talán pont azért, mert egyszerre, horror, thriller, sci-fi és pszicho-dráma, és minden műfajban valami izgalmasat alkot. A színészi alakítások kiválóak, a legutolsó gyerek mellékszereplőig mindenki a történet szerinti hitelességet sugározza. A narratív ambiguitás miatt elvarratlan szálak természetes konklúzióira érdemes jóval a film után is reflektálni, és egy másodszori és harmadszori megnézés is elég érdekességet tartogat magában, és mindig egy kicsit más meglátást kapunk a karakterek megfejtésére. Csak a hangulata miatt megér egy megtekintést.

2019.04.28 Ms. Akárki

Izgalmas és rendkívül sötét hangulatú időutazós/féreglyukas témájű sci-fi. Jake Gylenhaal tökéletes főszereplő volt. Nagyon érzelmes volt a lezárása, hogy feláldozza magát, hogy a szerettei, ismerősei élhessenek.

: Jesszus,ez a Jake Gyllenhaal milyen bugyuta szerepet játszik végig,mint akinek végig citrom van a nyelve alatt!Nekem sok újat nem adott,és a vége is olyan semmi sem volt.

2017.07.18 Deku

Eléggé komor és depresszív hangulata van ennek a műnek. Sok tekintetben tud nagyon felkavaró és durva lenni. Elég beteg történet ez de tetszett természetesen.

2017.12.18 hsanya182

Kamaszoknak szóló művészfilm szerű. Pszichoterápiáról, félelemről, szerelemről, szókimondó szövegelésekkel. Nekem kissé unalmas volt, én nem találtam benne semmi újat, de fiataloknak, önismereti úton járóknak adhat érdekes élményt, felismerést.

2015.06.09 Dodi

Hihetetlen. Már több, mint fél éve láttam, de még mindig kiráz a hideg, ha a film zsenialitására gondolok. Hogy az első másfél órában szinte semmit nem tudsz, a fejedben egyre csak a "Most mi van????" kérdés motoszkál, aztán az utolsó két percben hirtelen mindenre fény derül...

2018.12.20 harnas1207

Talán a legelvontabb film amit valaha láttam. Valóban túlértékelt, de igeni élvezhető. Személy szerint én vártam volna valami őrült nagy csavart vagy katarzist a végére.

2021.08.04 sptt

Félóra után jutott eszembe először, hogy megnézzem, melyik őrült rendezte ezt a filmet, első blikkre David Lynch jutott eszembe, aztán az, hogy a harmadik átszenvedett filmje után megígértem magamnak, hogy tőle egész biztos nem nézek meg a jövőben se... Több

2019.06.01 kevelin Nézhetetlen

anno mindig nagyon vártam h órákon inkább filmet nézzünk. miután láttam ezt rájöttem h jobb ha inkább tanulunk. valami borzalmas volt végigszenvedni donnie képzelgéseit és kapcsolatát a túlvilággal. aki csak tud szerintem ne nézz meg

2015.05.15 Syracuse

Már-már Lynch-i méreteket öltő film, néhol vicces, máshol a néző is érzi a fájdalmat, természetesen végig meghökkentő eseményekkel fűszerezve. Annyiban tér el David Lynch filmjeitől, hogy itt a végén magyarázatot kapunk mindenre.

2017.08.08 moviewer

Nagyon jó film. A történetvezetés végig elég sejtelmes és bizonytalanságban tart. Ezért leginkább úgy ajánlom megnézésre, ha van velünk valaki, aki már látta, és segíthet az esetlegesen felmerülő kérdések megválaszolásában.