Az ember, akit Ovénak hívnak

En man som heter Ove

2018.03.31 Zsceeeka

Ez is egy jól összerakott skandináv film, igazából semmi kivetnivalót nem találok benne. Mégis valami hiányérzetet érzek vele kapcsolatban (egyéni szocprobléma). Jó kis film ez!

2017.08.15 moviewer

Számomra elég nehezen nézhető film volt. Egymást váltották a vontatott és unalmas, zavaró és idegesítő, megható, letaglózó és szomorú jelenetek. Egy biztos, a film nagyon sokat ad lelki és érzelmi vonatkozásban. Viszont a műfaji besorolással nem igazán értek egyet, ezt a filmet közel sem nevezném vígjátéknak.

2023.07.06 Filmbarát73

Nem is tudom, de valahogy úgy érzem, hogy ez a film olyan mesterkéltre sikerült. Az az érzés fogott el nézés közben, hogy erőltetettnek tűnik szinte minden egyes beállítás. Valahogy hiányérzetem volt a természetességét illetően. Ove karaktere is elég... Több

2016.08.24 stomachh

Kicsit elnagyolt lett a jellemábrázolás, sokkal finomabban szokták ezt csinálni a skandinávok. Amúgy bírtam a filmet nagyon, majdnem megvan az 5 csillag.

2016.12.18 szucszoli

Van ebben a filmben valami nagyon mélységes humánum és emberség. Ez a film kiválóan vegyíti a fekete komédiát a drámával és mindettől olyan abszurd jelenteket láthatunk, hogy engem nem nagyon tudnak zavarni a film azon momentumai, amikben az ember ne... Több

2022.05.13 Sebes Gábor

Meghatódtam, pedig nem szoktam

Egy végtelen kedves film valakiről, aki elvesztette a hitét a világban, az emberekben. Óriási szerencse, hogy csupa olyan emberrel él együtt lakótelepen, aki természetes eszük, normális, szerető viselkedésük mellett kirántják a figurát depresszív magányból. Rendkívüli zordsága mellett közönségképes. Csak ajánlani tudom, kemény két óra, de megéri.

2017.11.13 Sem Rorrey

Olvastam a könyvet, teljesen magával ragadott, lenyűgözően jó mű. Félve ültem le a film elé, nehogy összetörje bennem a könyv alapján felépített képet, s bár persze nem mindent úgy képesítettek meg, mint ahogy elképzeltem, jó, hiteles filmnek tartom.... Több

2016.07.05 Pock

Középszerű filmnek mondanám, mert az az érzésem, hogy kissé elkapkodták ezt a filmet. A színészek sem annyira profik, kissé csalódás volt, a bemutatója alapján jobbat vártam!

2017.03.20 Zenta

Érdemes megnézni ezt a történetet, igazán ízes humor jellemzi a filmet, s mindemellett megható és elgondolkoztató történet. Nekem nagyon tetszett, csak ajánlani tudom.

2017.03.27 Szinano

Nagy meglepetés volt számomra ez a film, nem gondoltam volna álmomban sem, hogy ennyire mulattató lesz. Aztán elkezdtem nézni és már az első percek után tudtam, jó választás volt.

2016.07.13 juliS

A regény sokkal jobban tetszett, mint a filmre átültetett történet. Nem foglalkoztak eleget a sztori hiteles átültetésével; egy csomó olyan jelenetet kihagytak, melyek a főhős tetteinek pontosabb megértéséhez segítették volna hozzá a nézőt. A párbeszédek inkább teátrálisak, mint valósak voltak. Kár a filmért.

2016.12.28 Kaslerka

Eddig a filmig nem nagyon tudtam elképzelni, hogy hogy lehet egy film egyszerre dráma és vígjáték egyben... Eddig a filmig... Ez tényleg az. Ove megformálásáért Oscart az öregnek. Jó film, nézzétek.

2016.09.17 krazucsi

Ez tipikusan egy olyan film volt, amit bármikor nagyon szívesen újra megnéznék és szívesen ajánlanám másoknak is. Precízen felépített történet, kitűnő színészi alakításokkal. Mindet egészséges szentimentalizmussal megfűszerezve.

2016.07.07 jazzy

Sajnos a színészi játék mindent elrontott ebben a filmben. Nagyon zavaró volt, hogy nem tudtam megfeledkezni a színészektől, s elúszni a történettel, mert tisztán átjött, hogy ezek az emberek csak játszanak. Nem volt hiteles a művészetük. Mindent fel... Több