Ének az esőben

Singin' in the Rain
Donald O'Connor
Debbie Reynolds
Gene Kelly

Hollywoodon új őrület söpör végig: a hangosfilm. Don (Gene Kelly), a mozisztár végre lehetőséget kap arra, hogy megcsillogtassa énektudását egy új zenés-táncos filmben. Egyetlen baj van csak: a némafilmek primadonnája, Lina (Jean Hagen) nem éppen az énekhangjáról híres. A helyére Kathy (Több

Forgatókönyvíró: Betty Comden, Adolph Green
Premier (HU): 1964.07.16.

2019.09.07 Interfectorem Sabnock

Aranyos,és kellemes hangulatú mozi.A zenék fantasztikusak,és ma is simán dúdolhatóak.Gene Kelly fantasztikus táncos,mai napig le tud nyűgözni.

2016.01.25 juhasz-david93

Véleményem szerint a legnagyszerűbb zenés film, amit valaha gyártottak. Nem hoz semmi újat, de nem erőlködik, nem izzadságszagú - csak épp elvarázsolja a nézőt a brilliáns számokkal, a romantikus történettel.

2015.07.26 one1970

A némafilm-hangosfilm átmenet külön tetszett, szerintem az óriásit dobott a filmen, azon kívül hogy a dalok és a táncok is remekek. Főleg az esőben sétálós-szám tetszik. :)

2016.03.09 citizenfour99

Szórakosztató film , nekem nagyon bejött rengeteg pazar, vicces jelenettel. Abszolút pozitív film.

2015.05.25 Henczi

Nagyon aranyos élettel teli film ami a mai filmek között is megállja a helyét. Vidam, szórakoztató. Tobbszor láttam de minden alkalommal élményt nyújt!

A filmben az egyik rendőr LAPD jelvényt hord, pedig ez 1940 előtt nem létezett.Szerző: Bogi87

Annak ellenére, hogy a film végén felcsendülő betétdalt Asz-dúrban akarja Lina előadni és a karmester is ezt kéri a zenekartól, ők a valóságban E-dúrban játszanak.Szerző: Bogi87

Az egyik jelenetben, Karty rendőr után kiált, mikor Don a kocsijába ugrik. Eközben jobb karjával jelez neki, ám a következő vágásnál már a bal keze van a levegőben.Szerző: Bogi87

Annak ellenére, hogy a Variety magazin csupán 1933-ban jelent meg a piacon, a filmben utalás található rá, sőt fizikailag is megjelenik egy pillanat erejéig.Szerző: Bogi87

(2017. 01. 08.)
Ebben a filmben megvan az a bizonyos plusz, amitől hirtelen kedvünk támad szakadó esőben énekelni és táncolni, teljes szívünkből drukkolunk a szerelmeseknek, hogy Lina minden mesterkedése ellenére együtt maradjanak, kit érdekel, hogy több, mint 60 éve született ez az alkotás, még mindig megunhatatlan, egyáltalán nem tűnik poros klasszikusnak, még m... Több