Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Vox.hu
2019/05/24

Efron itt játszi könnyedséggel hozza a „gyilkos vagyok, de nem látszom annak” szerepkört, és méltó partnere tud lenni John Malkovich-nak, aki Edward D. Cowart bírót alakítja. De ne feledjük: a tulajdonképpen főszereplő Liz Kendallt alakító Lily Collins is remek, neki nem kell bizonyítania semmit, kvázi reflexből hozta a belső lelki őrlődést. Ahogy szokás mondani, övé a legkevésbé látványos szerep a filmben. Több

Filmezzunk.hu
2019/05/28

Értékelés: 7.4/10
A történet sokszor nem közvetítette a mélyebb igazságot, csupán a felszínt kapargatta meg. Ebben a fél évszázaddal ezelőtt kezdődött ronda storyban azért jóval több volt, mint amit kaptunk, mert a felszínes varázs csupán felszínes élményt nyújtott! Több

Cinegore.net
2019/05/28

Zac Efron rajongóknak tudom csak szívből ajánlani, mert ők találhatnak élvezetet a filmben. Egyébként Ted Bundy-témában sokkal inkább kerülendőnek nevezném. Több

MovieAddict
2019/05/30

Értékelés: 7.5/10
Az Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány című film az előzetes ismeretek ellenére nagyon izgalmas, és egyre megrázóbb, ahogy megismerjük a gyilkosságok részleteit. Szörnyű belegondolni, hogy Ted nem csak az áldozatait, azok családját, hanem saját „szeretteinek” is tönkretette az életét. Édesanyja, szeretője és menyasszonya is mindvégig hitt Bundy ártatlanságában, hiszen Ted profin váltogatta álarcait. Bűntudatot keltett másokban, ez alatt, pedig ő az empátia vagy az alapvető érzések csíráját sem mutatta őszintén. A cím tehát találó Ted Bundy: átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány volt. Több

Art7.hu
2019/05/31

A szörnyetegek köztünk élnek
Annak ellenére, hogy a film igyekszik hangvételével a lehető legtávolabb kerülni a sorozatgyilkosokat dicsőítő hollywoodi vérontásoktól, ironikusan mégis Amerika legnépszerűbb sorozatgyilkosának legendáját építi tovább. Több

Creepyshake.com
2019/05/31

A filmmel kapcsolatban több olyan véleményt is olvastam, hogy igyekszik jó színben feltüntetni egy sorozatgyilkost. Ez pedig óriási tévedés. Hitelesen mutatja be egy szörnyeteg emberi vonásait, és ha szimpátiát érzünk a látottak közben azzal nincs semmi baj. Ez volt a cél. Ez volt Bundy célja. Mi pedig hittünk neki, mert hinni akartunk. Ezt választottuk. Egy illúziót… Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2019/06/05

Értékelés: 6.5/10
Végzetes vonzerő
Egy sorozatgyilkos hiteles portréját nem képes sem elég izgalmasan, sem elég érdekesen átadni, nem is beszélve arról, hogy a sztori zavaróan korhatáros lett, így a végeredmény inkább tekinthető egy kihagyott ziccernek, mintsem egy kész filmnek. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!