Ferdinánd

Ferdinand

2022.07.31 Klauka89

Valamiért annyira a szívem csücske ez a mese. Gyönyörű a képi világa, és az animációs film készítők szeretik megragadni azokat a részleteket, amikor valaki különc, egyedi és nem szeretne beállni a sorba, még akkor sem, ha ő egy állat. Éppúgy lehet eg... Több

2018.07.15 Artemisia

Méltó emlék a bikaviadalok áldozatainak

A valaha készült legsúlyosabb üzenettel rendelkező rajzfilm. Nehéz szóhoz jutni a megtekintése után... Szívszaggató történet egy ártatlan lélekről, aki csupán békében szeretne élni, de újra és újra az életére törnek gonosz, szívtelen emberek, akik ha... Teljes kritika

Aranyos kis animációs mese. Nem kell többet látni benne, ami valóban benne van. Kikapcsolódásra szánták, nem elmélkedésre. Van rejtett üzenete, mint szinte minden filmnek, de könyörgöm, ne olvassunk a sorok között mindig! Kapcsolódjunk ki bátran!

2022.05.23 JRD

Látványos, aranyos és szórakoztató. És valljuk be, nem is kell ennél több. A karakterek szerethetők, a mellékszereplők hozzák az elvárt szintet, hiszen van köztük tökös fiú, bárgyú és a legjobb idegesítő barát is. Szórakozásra, kikapcsra remek! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.07.21 Ms. Akárki

Kedves kis mese egy jószívű, többre vágyó bikáról egy romlott világban, ahogy a bikák leölése sport... Nagyon édes történet, ahogy egy kis szerencsével a kisbika eljut a kislányhoz és csupa kedvenc virág között nőhet fel. A zenéje pedig gyönyörű.

2019.06.13 Norbert93

Liberalitás mindenhol

Tipikusan az a mese, ami arról szól, hogy mindenki merjen más lenni, mint aminek rendeltetett és kövesse ezt a hozzáállást. (Ilyet is láttunk már: Rock Csont, a Zootropolis rendőrnyuszija, stb) A karakterek ismerősek lehetnek, mivel minden átlagos animációs filmben ezek az alapkarakterek fellelhetőek. Ezzel egyetemben a cselekmény is kissé sablonos, főleg onnan, mikortól a domesztikált viadorbikát visszavezeti a sorsa a küzdőtérre, nem ilyen körülmények között, de ez is megtörtént már. Egyébként érdekes kis animációs film, de semmi extrát vagy maradandót nem tudott nyújtani. Kicsit hiányzik az eredetiség, s itt nem magára a viadorok világára gondolok (talán az egyetlen eredetiségre hajazó motívum), hanem úgy magára a cselekményre és a karakterábrázolásra. Egyébiránt a film nem unalmas, telik vele az idő, néhol még vicces is, de, mint mondtam semmi extrát nem kapunk. Átlagosan jó.

2018.03.29 Filmelemző

Nagyon aranyos, családbarát kis történet egy szelíd bikáról, akinek a küzdelemnél és harcnál sokkal fontosabb a szeretet érzése. A sztori elvarázsolja az embert, miközben nevettet is. Nekem nagyon tetszett, értékelésem: 7,5 pont.

2017.12.22 alexxx

Hát őszintén szólva nekem kicsit csalódás lett ez a film. A stúdió korábbi animációi nagyon bejöttek, de ebből hiányzott az az érettség, ami miatt a felnőtt korosztályt is ki tudná szolgálni. Legalábbis szerintem.

2020.11.13 Caravaggio1978

Szokásos bepörgött mese

Ugyanaz a séma, mint minden ilyen animációnál, baromi unalmas, a szereplők mintha be lennének speedezve, hatalmas tanulságok stb. stb. Mire kijön az ember a moziból, már nem agyal rajta, hanem azon, mit fog kajálni.

2018.04.24 BoBamburg

Hát ez egy nagyon gyenge film. Történet kőegyszerű, poénok nem viccesek és sokszor még zavaróan el is vannak nyújtva plusz a karakterek nagy része egyszerűen idegesítő. Oké, én mondjuk a Jégkorszakot meg a Rio-t se csípem, és ugye ugyanaz a stúdió csinálta ezt is, de ez alulmúlta még azokat is.

2018.07.25 Norbi

Szívemhez nőtt ez a kis bika, aki idővel nem is maradt olyan kicsike. Úgy éreztem miközben a mesét néztem, hogy inkább/csak a gyerekek szórakoztatására készült...de így is tetszett.

2018.10.22 Csillagpor

Nagyon aranyos állatos mese lett végül. Elrejtve van benne a gyerekek számára önelfogadással és mások elfogadásával kapcsolatos kérdések ami szerintem irtó klassz. A zene zseniális és a történet is nagyon jó. Bár több poén jobb lett volna főleg Ferdinándnak.

2018.09.30 MKristijan

Egy bika története, aki más akar lenni mint a többi, tipikus tömegmese. Ne értsetek félre, tetszett a film, de már rengetegszer láttuk, csak mindig más köntösben, lehetsz más mint aminek szántak, váltsd valóra álmaid... futkoss virágok között szobabi... Több

2018.03.29 hackerjulcsi

Hozza az átlagos animációs filmektől elvárható és megszokott felépítettséget, morális tartalomgyártást. Ferdinánd karaktere kissé bugyuta volt a számomra. Egyszer nézhető, de többször nem éri meg - szerintem.