Forrest Gump

Forrest Gump

2021.03.06 elekm90

Nem tudok újat mondani ezzel a filmmel kapcsolatban, remek dramedy egy különleges ember még különlegesebb életéről. Forrest életén keresztül kapunk egy kis szeletet az amerikai történelemből és kultúrából is. Azóta is sok film próbálta ezt a "nagysza... Több

2019.04.20 Ms. Akárki

Imádom. Akárhányszor meg tudnám nézni. Nagyon érzelmes, megható történet és nagyon inspiráló. Az egész életet átívelő káoszról szól a film. Végül Forrest csak elérte, amire vágyott, bár egy nem kis, és nem nehézségekkel teli kanyar után ugyan. De megérte. Az élet szép.

2015.05.04 ZeroHero

Azon nagyon kevés film közé tartozik, amire egész életemben emlékezni fogok... Persze van olyan, hogy valakinek nem tetszik, de ezen kár csodálkozni, ehhez a filmhez lelki világ kell, ami ebben az országban nagyon sok embernek nincsen.

2018.03.27 szaka123

Tom Hanks egyik legjobb filmje. Nagyon kedves történet egy kicsit együgyű fiúról, akit az anyja mindennél jobban szeret. Rengeteg történelmi utalás található benne. Érdekes lehet minden korosztály számára, minden nézés után találunk benne valami újdonságot.

2021.11.11 EnikoCzucz

Nagyon szerettem ezt a filmet, még akkor is, ha néha túlságosan csöpögősre sikeredett. Szívbemarkoló a perspektíva: egy olyan ember szubjektív látószögén keresztül szemlélni az eseményeket, méghozzá a század második felének legmeghatározóbb történése... Több

2020.12.22 Ildikó Bacskai

Ki ne ismerné Forrest Gump szívetmelengeő, csodálatos életútját? Remek rendezés és nagyszerű színészcsapat, elképesztően fordulatos történet, meglepő, izgalmas fordulatokkal, egy nagyon kedves film formájában.

2018.07.20 Norbert93

Magával ragadó, érzelmes, vicces és megható. Film egy átlagon aluli intelligenciával rendelkező fiúról, aki valójában okosabb és sikeresebb mindnyájunknál. A méltán magasztalt Tom Hanks legjobb alakítása.

2022.03.01 JRD

Hanks nagy berobbanása

Főiskolai éveim egyike alatt matek szeminárium helyett lógtam be a moziba. Hanks sosem tartozott a kedvenceim közé. Ízlésemnek túl kisfiús volt mindig is, de színészi volumene már akkor megcsillant. Igazi áttörést számára ez a film hozott, noha amikor néztem, rohadtul nem tudtam eldönteni, hogy ez most egy vígjáték vagy egy szatíra, esetleg egy abszurd humorú komédia... Viszont a történet remekül van felépítve. Az addig bárgyú karaktereket játszó Hanks mint egy üstökös száguldott be Hollywood egére, és megmutatta, hogy nem kell a sikerhez kemény akcióhősnek lenni. Vagy nem kell az épp divatos trendeknek megfelelő karaktereket eljátszani ahhoz, hogy elismerjék. Az értelmi nehézségekkel küzdő főhős figurájának megformálásáért nem véletlenül kapott Oscar-díjat, méghozzá megérdemelten. Maga a történet egy áttekintés: Gyerekkortól a jelenig és tovább. Az amerikai történelem egyes állomásain keresztül. Elvis, vietnámi háború... stb. Ha érezni akarod a Forrest Gump-élményt, akkor eredeti nyelven nézd meg. (Megjegyzem: igaz, a magyar szinkron sem von le az értékéből, de tapasztalatom szerint a szinkron gyakran elviszi a figurát és a színészi játékot a szinkronizáló tehetségének irányába. Így sok olyan amerikai film van, melyet remeknek tartunk, de eredeti nyelven végignézve kiderül, hogy XY nem különösebben jó színész. Lásd pl.: Kristen Steward ). Szóval! Filmre fel, és jó szórakozást!

2018.07.09 Norbi

Nagyon nagy kedvenc. Tom Hanks alakítása magáért beszél. A sztori elég abszurd, de ez kicsit sem zavaró. Egy-egy hétköznapi mondatit képes olyan tartalommal megtölteni, amire nagyon kevés film képes. Magával ragadó. Ajánlom minden EMBERNEK.

2016.10.04 Fahéjgolyó

Ez egy olyan film, amit mindenkinek látnia kell, és utána mindegy hányszor látja, ugyanúgy leköti. Nagyon rétegzett film, sok mondanivalóval, ezért érdemes többször megnézni, mindig van valami új, amit az előző alkalommal nem vettünk észre.

2016.08.29 Szivárvány1

Zseniális film. Mindig szétkönnyezem magam, persze csak ha egyedül vagyok, amint a film elindul. Imádom ahogy elmeséli a film a srác történetét. Izgalmas és aranyos, érzelmes egyszerre a történet. Remélem még sok ilyen filmje lesz Tom Hanks-nek.

2016.02.26 MP170506

Felejthetetlen és megunhatatlan film, szerintem egy örök klasszikus. Nagyon jó a humora, de mégis megható és érzelmekkel teli történet. Tom Hanks alakítása kiváló!

2020.05.23 Caravaggio1978

Lejárt

Túl van lihegve ez a film nagyon,egy teljesen átlag film csak túlmiszticizált az egész.Aki nem látta,vagy nem is érti egyáltalán a filmet az is rámondja hogy úristen de jó volt.....

2023.02.28 Informer2

Egy valóságos csoda

A Forrest Gump egy olyan film, amely elvarázsolja a nézőt, és amely egyszerre kalandos, szívmelengető és szórakoztató. A film a vietnámi háború idején játszódik, és Forrest Gump életét követi nyomon az 1950-es évek közepétől egészen a 1980-as évekig. Tom Hanks fantasztikus alakítást nyújt a címszerepben, és nagyszerűen ábrázolja Forrest Gump egyszerű, de szerethető karakterét, aki átéli az élet nagyobb és kisebb pillanatait, és közben megismerkedik olyan történelmi személyiségekkel, mint Elvis Presley, John F. Kennedy és Richard Nixon. A film zenéje is kiemelkedő, és a korabeli slágerekkel, például a „Fortunate Son”-nal vagy a „Imagine”-nel nagyszerű hangulatot teremt. Összességében a Forrest Gump egy kivételes film, amely sok ember számára kultikus státuszúvá vált. A film szórakoztató, szívmelengető és gondolkodtató egyaránt, és biztosan hosszú ideig megmarad az emberek emlékezetében.