Gyalog galopp

Monty Python and the Holy Grail

2016.02.08 doroffee

Ez tipkusan olyan film, amit vagy fárasztónak tartasz, vagy imádsz. Én személy szerint imádom a film zakkant humorát, azt, hogy sosem tudod, hogy miből csinálnak poént, vagy hogyan csinálnak poént. Mai napig előkerülnek társalgásban aranyköpések a filmből.

2016.05.10 hell.l

A mai napig nagyon szórakoztató film ez. A történet nagyon viccesre sikerült, minden megvan benne, ami egy jó paródiához szükséges. A kedvenc jelenetem az amikor a vérnyúl megattackolja a lovagokat:D

2016.04.25 Loborg

Legutoljára éppen húsvétkor láttam, de igazából a rajongóknak mindig ismételhető, hatalmas fetrengős poénokkal van tele, amiket aztán nagyszerűen lehet idézgetni is. De aki nem bírja ezt a fajta humort, annak nagyon nem tetszik, nos, ilyen esetben nem fanyalogni kell, hanem az első 5 perc után kikapcsolni.

2015.11.21 irongozu

Hát még a "nyúlon túl" sem látni mostanában ilyen jó vígjátékokat, vagy inkább angol humort. Ha ezt valaki nehezen emészti, semmiképpen se üljön le megnézni, mert van benne bőven.

2016.09.27 Ghotik

Az angol humor kedvelőinek biztosan tetszeni fog. Nem az a sablonos megszokott vígjáték, hanem sokkal egyedibb, eredetibb annál. Groteszk, elvont humorú.

2015.01.28 london2012

Kizárólag angol humort kedvelőknek :) remek film zsibbadásra fel :) *****

2016.05.21 Vadgazda

A gyalog glopp egy olyan hihetelenül jó paródiája az Arthur király mondakörnek, hogy komplexitása miatt sok poén csak másod-harmad megnézésre tárul a néző elé. Kicsit zűrzavarosnak tűnik először, de a végén kerek egésszé áll össze. Hihetetlenül kis költségvetésből egy kiváló filmet alkottak!

2017.05.29 Zoer8993

Ez a film manapság már nem sok nézőt vonz magához, aki annak idején megnézte viszont szinte kivétel nélkül kedvelik. Tele van jellegzetes mondatokkal amiket még ma is emlegetnek.

2016.02.10 norbi0102

Azt mondanám erről a filmről, hogy piszok jól eltudták találni azt a szintet, ami elvárható volt tőle. Talán 1-2 kisebb hiba akadt benne, de ez annyira nem tűnik fel a filmben, hogy szinte nincs is

2015.02.13 Lord British

Egy kultuszfilm, amelyet éltében egyszer mindenkinek látnia kell. Rendkívül őrült, beteg poénokkal operál, de akárhányszor nézi újra az ember, könnyesre neveti magát rajta. Mégis ki tudná elfelejteni az Antióchiai Szent Kézigránátot vagy a vérnyulat?

2017.09.30 koba1996

Vannak benne jó részek, és alapvető profilja az összefüggéstelenség és bárgyúság, ellenben ez engem tartósan nem köt le. A folyamatos ökörködés valahogy nem fér bele a kultúrámba.

2017.07.04 gerda

Érdekes humorú film, aki vevő erre annak nagyon fog tetszeni én személy szerint imádom. Már többször láttam először gyerekként, de már akkor is nagyon tetszett.

2016.07.25 N.Béla

Elég unalmas és szerintem elég gyenge film ez. Épp ezért nem is értem, hogy miért sikerült ilyen híresnek lennie ennek a filmnek. Még musical és megannyi feldolgozásai is vannak. Érthetetlen. Egy két jó fárasztó poén van benne. Még paródiának is gyenge.

2015.05.07 bambula

Aki érti, annak a legviccesebb film valaha, aki nem vevő erre a fajta humorra, annak nem igazán ér semmit. Azért szerintem azok vannak többségben, akik számára kultfilm, és nem érdemtelenül.