Gyalog galopp

Monty Python and the Holy Grail

2024.02.23 kabel

A nyúlon túl?

Alap film. Végtelenszer nézhető. Ne olvass kritikákat, inkább nézd meg. Ha már láttad, akkor itt az idő újranézni. ...vagy megegyezünk döntetlenben.

2015.05.06 ZeroHero

Ez nem feltetel. En gyerek fejjel lattam es a haverommal napi 1-2x megneztuk. Azota is idezgetunk belole. Szoval akinek ez nem tetszik az nem fiatal, vagy nem tortenelmileg buta, egyszeruen csak egy suttyo :)))) es az is marad, mert a suttyosag az id... Több

Zseniális.A faarcú fiúk talán legjobb alkotása,amit mozivászonra tettek.Örületesen rosssz,és pontosan éppen ezért jó poénok,teljes káosz,és ettől áll össze!Veretes,időtálló idézetek,mondatok! 1000 x nézős....

2017.07.11 Deku

Sokan imádják ezt a filmet nekem mégse mozgatta meg a fantáziámat. Leginkább semmi érzést nem váltott ki belőlem. Közönyt esetleg. Nem tud megindítani egy ilyen témájú elborult dolog.

2017.03.14 GedyPapa

Kultuszfilm, ami bemutatja azt, hogy mire is képes a Monty Python. Olyan fekete és beteg humorral apellál, amire senki sincs felkészülve, aki először nézi. De nem lehet csak egyszer megnézni. Vannak jelenetek, amelyek függővé tesznek, hogy megnézd újra és újra!

2019.08.27 Timon

A vígjátékok legnagyobbika

Egyszerűen megunhatatlan.Természetesen a fekete humor az egyik fő mozgatórugója. Eszméletlen beteg,vicces,fárasztó. Noha volt benne egy-két olyan rész,amiről azt gondolom,hogy ez azért túlzás. De ettől eltekintve remek. Számomra a vígjátékok legnagyobbika.

2022.04.19 drg0602

Zseniális alkotás. Élmény minden perce, elképesztő angol humor, ami engem teljesen magával ragad. Egyszerűen imádom. Elővettem a napokban, hogy megnézem, és hát eszméletlenül tetszett még mindig. Teli jó poénokkal, az angol humorral. Az egyik legjobb vígjáték amit láttam életemben! 10/10

2015.12.12 beero88

Azt mondanám erről a filmről, hogy piszok jól eltudták találni azt a szintet, ami elvárható volt tőle. Talán 1-2 kisebb hiba akadt benne, de ez annyira nem tűnik fel a filmben, hogy szinte nincs is. Megy rá az 5-ös!

2022.07.11 kevelin

Tipikusan az a műfaj, amit valaki vagy szeret vagy utál, mert egyszerűen nem érti. Ettől senki sem lesz buta, vagy bármilyen más jelzővel illetett személy, csupán az angol humor egy elég sajátos stílus a világban. Nem szeretem a Monty Python filmeket, de ez mégis valamennyire átjött.

2015.02.10 Milanman

A filmtörténelem legjobb vígjátéka. Felülmúlhatatlan. Beteg? Igen. Fárasztó? Helyenként igen, de olyan hangulata van, amit még a Monty Python társulatnak sem sikerült más filmjeikben sem reprodukálni. A Brian élete nagyon jó, de szerintem nem éri el ennek a színvonalát.

2017.10.03 SzFa

Kiváló, elvont, egyedi és különleges alkotásnak tartom. Sajátos humora van amit vagy értünk, elfogadunk vagy utálunk. Többször is nézhető szórakoztató film.

2017.07.24 moviewer

Szerintem remek film. Igazi angol humor, emiatt a tény miatt viszont sokak számára nehezen emészthető. Monty Python tipikusan az a rendező, akinek a filmjeiért vagy rajongsz, vagy egyszer belenézel és nem érted, hogy mit szeretnek ezen. Tehát, ha szereted az angol humort, mindenképp tegyél egy próbát.

2019.02.16 szabomarc

Szokásos film ettől a gárdától, ugyanolyan eszement az egész, mint a Brian élete is. Vicces, leköti az embert, de már-már annyira gagyi, hogy élvezhetetlen néha.

2023.08.26 Ergit

17-18 voltam, amikor a tv-ben leadták. Én sajnos lemaradtam róla, de az osztálytársaim napokig idéztek, eljátszottak belőle jeleneteket. Kb. 20 évvel később volt alkalmam látni. Egyszerűen megunhatatlan!!! Örök klasszikussá vált! Azt nem értem, hogy a Monty Python tagjai hogyhogy nem kaptak egy Oscar-díjat sem soha???