Én, Daniel Blake

I, Daniel Blake

A film összbevétele 258 168 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 265 655 forintot termelt. A hazai mozik összesen 204 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A 29. Európai Filmdíj négy díjára jelölték a filmet (legjobb film, rendezés, forgatókönyv, színész).Szerző: ps

Az Én, Daniel Blake kapta a legtöbb, összesen hét jelölést a Brit Független Filmdíjra (BIFA). A filmet jelölték a legjobb film, rendező, forgatókönyv, színész, színésznő kategóriában, továbbá két szereplőjét a legjobb újonc kategóriában a rangos elismerésre.Szerző: ps

A film rendezője és a stáb azon tagjai, akik meghívást kaptak az alkotás Cannes-i bemutatójára 15 perces lelkes nézői ovációban részesülhettek az Én, Daniel Blake bemutatását követően.Szerző: erare

A rendező Ken Loach a legidősebb művész, aki elnyerte a Cannes-i Filmfesztivál legrangosabb elismerését, hiszen 79 évesen vehette át az Arany Pálmát az Én, Daniel Blake című alkotásért.Szerző: erare

A film a második Arany Pálma-díjat hozta el a rendező Ken Loach-nak. Az elsőt 2006-ban kapta a Felkavar a szél című alkotásért.Szerző: erare