Kimi

Kimi

2022.04.20 KCintia

Unalmas

Számomra ez a film unalmas volt és még a rövid játékidő ellenére is hosszúnak éreztem. Nem mutatott nagyon semmi extrát, azon kívül hogy a főszereplőnk nem mindennapi ember és így ennyi. A kamera állásokról/szemszögekről nem is beszélve.. nem tetszettek. Sokkal jobb is lehetett volna.

2022.03.17 elekm90

Feszes thriller, a szűk másfél órás játékidő ideális a történethez, így esélyt sem ad annak, hogy leüljön a cselekmény. A koncepciót már több filmben láthattuk (pl. Hátsó ablak, Halál a hídon), mégis frissnek hat a techvonal miatt, plusz a főhősnő is... Több

2022.04.17 drg0602

Tűrhető film, sőt nem is olyan rossz. Elég egyszerű történet mellett cselekményes, jó alkotás. Színészi teljesítmények is jók. Mindenképpen érdemes megnézni. 6/10.

2022.04.12 Fikatours_blogger

Jó kis krimi ez a Kimi

Nem túl bonyolult történet, de végig lekötötte a figyelmemet, nincsen benne üresjárat.

2022.03.09 Lóri Ádámcsik

Jobbat vártam

Nagyon izgalmasan indul a film, de a felétől valahogy leül kicsit, aztán a végén ismét bepörög. Olyan volt a film, mintha egy mozifilmet, egy művészfilmet és egy Black mirror részt egybe gyúrtak volna. Sokkal jobb is lehetett volna...

2022.02.12 himi85

Egyszerűen nagyszerű

Steven Soderbergh /Traffic, Ocean's-trilógia/ az elmúlt években a méregdrága megamozik helyett a kísérleti filmezést választotta. Legújabb filmje is kisebb költségvetésű: néhány egyszerűbb helyszínen játszódik, egyszerű sablonos karakterekkel, sablonos alaptörténettel rendelkezik. Mindent láttunk már valahol, de a film mégis működik. 89 percben feszes tempójú rendezést kaptunk, sallangok és felesleges kitérők nélkül, a történetet egyedi hangulata és sok kreatív filmkészítési megoldás teszi átlagon felülivé. Zoé Kravitz mint agorafóbiás techmunkás élethűen hozza a bűntényt leleplező, félénk főhősnőt. Ki kell hogy törjön saját börtönéből, le kell hogy győzze saját félelmeit, hogy először napvilágra merje hozni a bizonyítékait, majd mentse azokat és saját bőrét az óriási tech-megacég eltussoló hadjárata ellenére. Soderbergh csend-zaj játéka többször nagyon hatásos lett, a főhősnő karakterfejlődése bár elég gyors, de hihető, kellően megalapozott. Izgalmas, szórakoztató krimi, mely újat nem mutat, de a sablonokat ügyesen használja. 7,5/10.

2022.02.11 Gulyware

Nem kell minden thrillernek irreálisan túlzónak lennie. Ez a film épp eléggé feszült, hogy felkeltse a néző érdeklődését, hogy egy szinte tökéletes epilógussal záruljon.

2022.02.10 michal

Összesen 30 percig sikerült néznem, mielőtt kikapcsoltam volna. Elég szomorú, mert jó minőségű és a színészi játék magas szintű. Ne pazarold az időt ezzel. Az is elég valószerűtlennek tűnik, hogy egy ilyen fiatal lány nagymama bugyit viseljen, amikor meghívja a szomszédot egy kis akcióra.