Drága gyermek

Liebes Kind

2024.01.15 CsakEgyCsajszi

Izgalmas sorozat. Érdemes megnézni. Az első kb. négy részben hatalmas volt a katyvasz, aztán hirtelen egyre több nyom, gyanúsított lett... majd a semmiből megmutatták a gyilkost/emberrablót... persze őt előtte 1x láthattuk csak 2 mp.-re, halvány gondolat sem volt, hogy ő a tettes.

2023.09.21 F79

a nap véleménye

Drága idő!

Nincs szerencsém mostanában a német sorozatokkal. Legalábbis az a kettő, amit az elmúlt években láttam, pont kettővel volt több, mint amit feltétlenül látnom kellett volna. Mind a Sötétség, mind pedig a Drága gyermek alaposan próbára tette a türelmem... Teljes kritika

2023.09.14 Lóri Ádámcsik

Izgalmas volt, és fenntartotta az érdeklődésemet, de egy kicsit zavaró volt, hogy abszolúte semmit nem tudunk meg az elkövetőről (mi nézők) egészen sokáig. A szereplők jól játszottak, a történet érdekes, de egy jobb, csavarosabb, drámaibb befejezésre számítottam.

2023.10.07 Kinga Kecskeméti

Tanulság számomra: Csak egy film megnézése után olvass véleményeket!

Vesztemre elolvastam a film megnézése előtt egy szuper jó véleményt, és így túl magasak lettek az elvárásaim. Remek kezdés, folyamatos érdeklődést fenntartó események után egy összecsapott befejezést kaptam. Kicsit csalódtam.

2023.09.21 Klauka89

Való igaz, össze lett csapva. Katyvasznak éreztem a végét. Derültek ki dolgok, de nem eléggé. Maradtak nyitva kérdések. Drámai. Tragikus. Nem kellett volna megnéznem.

2023.12.17 Emmersson

Kiölt feszültség

Több emberhez kéne szólni, hogy átfogó képet adhassak a sorozatról. Elsőként azokat óvnám meg a csalódástól, akik nem olvasták a könyvet, de még a sorozatot sem látták. Vagy egyik, vagy másik! A második csalódás lesz. Ha a filmváltozattal kezdesz, az... Teljes kritika

2023.09.11 puszta

Kiváló sorozat, az úgynevezett skandináv noir körbe illeszkedik, de egy hasonló sorozatokat sokat látott szemnek is érdekes lehet. Jó a történetvezetés, a rendezés, a színészek (különösen a gyerekszínészek...). Néha a zene a kicsit túl feszültségkelt... Több

2023.09.12 Idknw

Ez egy nagyon jó, izgalmas sorozat lett. Végig leköti a figyelmet, minden és mindenki gyanús, a vége kicsit összecsapott lett, és maradtak bennem kérdések, nem tökéletes, de aki szereti a pszichothrillert, annak ajánlom, szeretni fogja.

2023.09.17 kaloz44

Annyira kár érte. Az első pár rész jó volt, de aztán egyre vontatottabb lett a hölgy túlélő karaktere... Viszont a gyerekek és a folyamatos atmoszféra, az remek volt, már majdnem egy skandináv noir-hoz hasonlítható. Mindenképpen érdemes adni neki egy esélyt.

2023.09.14 szemtelen

Rettegés és feszültség

A „Drága gyermek” egy lebilincselő és elgondolkodtató Netflix-sorozat, amely az emberi rugalmasság, valamint az igazság és a vezeklés mélységeit kutatja. Teszi ezt olyan profi módon, hogy a tempó és a jól kidolgozott narráció folyamatosan fenntartja a néző érdeklődését és a végeredmény iránti érdeklődését. A cselekmény cselszövésekkel és átható feszültségérzettel teli, nagyon tisztességes munka, kiváló könyvadaptáció (Romy Hausmann) és rendezés. A visszaemlékezések a jelennel vannak tarkítva, így az epizódok soha nem válnak monotonná. A sorozat szépen építkezik a rejtély építőköveiből, és észrevétlenül arra kényszerít bennünket, hogy részt vegyünk a feltárásban. Komor, komoly témával foglalkozik, egy rémisztő bűntény köré épül a cselekmény, és egy pillanat alatt már a lassan égő thriller részesei leszünk. Ez nem az a fajta péntek esti családi szórakoztató gyilkossági minisorozat; ez egy mogorva téma értékesen megmunkált, aprólékosan felépített produktuma, ami után akár hosszabb katarzisra vágyhat a néző.

2023.09.07 Sandor

Jól adagolt feszültség

A történet nem ül le, szépen kibontakozik. A figurák zöme élő, bár van egy-két gyenge ábrázolás.

2023.09.10 Mária390336

Mary

Végig néztem, és bár tudom, hogy mi volt a szándék a filmmel /a könyvet nem ismerem/ valahogy nem tudta hozni azt a drámaiságot, amit a történet alapján lehetett volna. Sok kérdés maradt bennem ,pl honnan tudta a fogvatarto hol van Jázmin és hogyan tudta kamerákkal felszerelni a lakást a és figyelni Jázmint . Honnan tudta az uj telefonjának számát? A kislány Hannah egy szörnyeteggé vált kis gépként üzemelt, vajh mi lett vele, hogyan gyogyult, a kézfogáson kivül. ? Az unott hang végig a sorozat alatt /pocsék szinkron / miatt nekem egyáltalán nem nyujtotta a sorozat azt ami egy ilyen pszichodrámátol várna a nézö.

2023.09.20 Janitsek Klaudia

Nagyon jól indult, és a végén elrontották

Húúú... Nagyon megörültem a sorozatnak, mert nagyon képes hatni a nézőre, beszippantani, és jó ideig kételyben tartani... Aztán a végére elfárad... Emellett az utolsó részt kivéve eléggé nézeti magát, és friss szülőknek nem ajánlott a megnézése! Nem kidobott idő, ajánlom!

2023.09.07 Tyler

Abból, amit eddig megnéztem belőle, elég jó. Feszütséggel teli, kíváncsi vagyok hová tart a sztori és az alakítások is helyénvalóak. Remélem miután végignéztem is ezt gondolom majd.