Madarak a dobozban

Bird Box

2023.10.28 Morpheus

Az elmúlt 5 év egyik legjobbja

Nagyon jól kitalált az egész alaptörténet, kiváló a forgatókönyv és még a rendezés is megvalósítja, amit meg kell. Mindehhez jön Sandra Bullock alakítása, aki kitesz magáét. Minden együtt van a sikerhez tehát, mely jött is annak idején 5 éve, 2018-ban. Én mégis azt mondom, lehetett volna még jobb is az egész, ha kicsit több szellemi apportot fordítanak az idegenekbe. Mert ez így, hogy soha nem látjuk őket ,idegesítő már a film felétől kezdődően. Lehetett volna több horror a kivitelezésben, és akkor egy erős, 5 csillagos dolgot hozhatott volna össze a Susanne Bier rendező vezette csapat. Az idegenek adják a félelmetességet, így megjelenítésük kulcsfontosságú lett volna. A végső verdikt így nálam 4 csillag az 5-ből. Az első megjelenést követően még kétszer láttam, és ez már önmagában jelzi, hogy jó filmről van szó. Azóta a spanyolok is csináltak egy változatot, de az teljesen más színvonal. Bár sok lehetőség volt a városi helyszínben és az idegeneket szolgáló központi karakterben, amit nem aknáztak ki teljesen.

2023.01.31 cynicalrealist

Túlzás lenne azt állítani, hogy maradt volna dobozban

A Hang nélkül után/mellett közvetlenül elég érdekes kihívás volt ugyanolyan filmmel kijönni. Míg az előbbinél elég hamar választ kaptunk arra, hogy mik is azok az izék, amik irtják az emberiséget, a Bird Box esetében ez homályban marad. Meg az is, hogy hogyan lehetne megszabadulni tőlük. A film alapsztorijával egyébként nincs különösebb baj, ha annak idején elnéztük a Szörnyecskéknél (vagy a Jelekben), hogy egy létformának éppen pont a víztől kell tartania, akkor az is oké, hogy ha nem nézünk rá valamire, akkor életben maradunk. Borzongató egyébként, hogy a Covid előtt két évvel egy film amerikai szereplői legyintenek arra, hogy mi történik Kelet-Európában, merthogy az messze van; ez egy értékelhető minijelenet volt számomra a filmben. A közepes kidolgozottság ellenére – és John Malkovich mellett – azért kap négyes osztályzatot, mert tárgyalja és jól tárgyalja a „kell-e az Armageddon során nevet adnom a dolgoknak (személyeknek)” és a „nem az én gyerekem, mi közöm hozzá” dilemmát. Egyebekben egy átlagos, egyszer nézhető alkotásról van szó.

2019.08.16 Lonka

Már annyi féle földönkívülis történetet láttunk, hogy kellett az újítás. A hangulata jó volt a filmnek és történetben is tudott újat mutatni.

2019.01.20 Timcsi

Nálam működött a történet, tudott hatni az érzéseimre.

2019.04.23 petraszab

A néző bele tudta magát élni a főszereplő viszontagságaiba. Különleges hangulatot tudott teremteni, csak ajánlani tudom.

2019.04.22 Artúr

Nagy utazás

Érdekfeszítő történet remek színészi teljesítménnyel. Mindenképpen ajánlom. Nekem meglepően mély volt, sokkal könnyedebb filmre számítottam az előzetes alapján. Érdemes utánaolvasni a könyvnek. Josh Malerman: Madarak a dobozban.

2021.07.03 uniterra

Elég lent lehet Malkovich és Bullock, hogy ilyen tipusu filmben szerepelnek, dehát a számlákat mindenhol fizetni kell.

2018.12.31 pj19

Szerintem zseniális film,nagyszerű történet,végig izgalmas és leköti az embert,Sandra Bullock hozza a szokásos formáját!Kihagyhatatlan,hiánypótló darab,nézzétek meg!

2020.09.09 HanGa

A könyv után furcsa volt picit a film, de mindkettőt nagyon élveztem, Bullocknak jól állt a szerepe, pedig talán kicsit távol áll a karakterétől.

2018.12.28 ionlywearblack

a nap véleménye

Láss ne csak nézz!

Gondoljunk bele melyik érzékszervünk nélkül élnénk le az életünk. Úgy gondolom a legtöbb ember a szeme világát szeretné legkevésbé elveszíteni. A film alapkoncepciója hasonlított számomra az Esemény című filmre, ahol kis bolygónk növényvilága lázadt ... Teljes kritika

2020.08.30 sammy88

Hozta amit kellett

Először a könyvet olvastam, ami elég nyomasztó volt de izgalmakkal teli. A film egy kicsit színesebb világú volt, nem volt annyira sötét , mint ahogy azt a könyv leírta, de ettől függetlenül szerintem sikerült megvalósítani és a lényeget átadta.

2019.04.14 iq.csabi

Nagyon erős film. Nem is lehet mit hozzá fűzni. A Hang nélkülhöz tudnám hasonlítani, de túlszárnyalta. Sandra Bullock nagyot húz a filmen, de a sztori is nagyon jó.

2023.10.27 puszpang

Jó.

Egy film, aminek már nagyon várja a néző a végét. Igaz, nekem milliónyi kérdésem lett, de ez mit sem jelent. Le a kalappal a két gyerkőc előtt, kiket kilométereken át húzott, vonszolt a forgatókönyv. Ők igazi hősök. Szürke, nyomasztó, hosszú kínlódás, persze nem a nézőnek, de ő is a részévé válik. Remek rendezés.

2020.01.02 Oliver.guy_

A történet nagyon izgalmas volt, maga az ötlet és a kivitelezés is jó. Viszont nem kaptunk választ sok fontos kérdésre, ami ront a film színvonalán.