Játsz egy Sony playstationért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Modern idők

(Modern Times)
Modern idők

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Az első hangosfilm, amiben Charles Chaplin hangja hallható, egyúttal egy hatalmas szatíra a modern élet visszásságairól. A kritikusok által az utolsó nagy némafilm komédiának tartott alkotás éles szemmel mutat rá, hogy az elgépiesedés, a mindenütt jelenlévő elidegenedés miként teszi tönkre világunkat, ráadásul mindezt a Chaplintől megszokott kacagtató, mégis mélyenszántó stílusban.

(kázsé)

2016. 02. 11. 18:38

Chaplin hibátlan filmtörténelmi jelentőségű mesterműve. Hang nélkül is tökéletesen működő, tűéles korrajz és szatíra.

2016. 05. 04. 16:32

Nagyon kedvelem Chaplin játékát Ajánlom mindenkinek. Kimagasló

2016. 07. 30. 22:43

Nagyon unalmas és lassú vontatott film, de végülis nem tudom mit vártam ettől a nagyon régi filmtől. Pedig Chapplin neve miatt sokat vártam a filmtől, de ez már nem az én korosztályomtól való. Izgalmas lett volna látni egy igazán jó némafilmet.

Henry Bergman
Paulette Goddard

A BBC listája szerint a 67. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.

A gyárigazgató alakját Chaplin szándékosan Henry Fordról mintázta, aki nagyon ellenszenves volt számára. A futószalag menti jeleneteket is nagy részben a Ford gyáráról készült reklámfelvételek inspirálták.

(phanzetomox)

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1936-ban.