Moonfall

Moonfall

2024.03.08 Ultron

Emmerichtől többet vártam

Roland Emmerichtől sokkal jobb filmet vártam, nagy csalódást okozott a Moonfall 2022-ben. Azóta egyszer újranéztem, de akkor sem tetszett sajnos. Valahogy gagyi az egész úgy, ahogy van. Alapsztoriban, látványban és a szereplők alakításait illetően is. Vacak a rendezés és gyenge a forgatókönyv. Pedig lehetett volna ez jó, ha átgondolják a történetet. A jó látvány-sci-fi mindig kelendő, de annyiban veszélyes ez a műfaj, hogy itt lehet a legkönnyebben átcsúszni a ZS kategóriába. Értékelésem alig 2 csillag.

Látványos hiteltelenség

Olyan sci-fi rajongó vagyok, aki szereti a fantasyt is és az olyan "rokon műfajokat" sem veti meg, mint a Marvel-világ, illetve Star Wars-franchise. Ám a Moonfall annyira hiteltelen katyvasz, hogy egyik kategóriába sem sorolható. Sci-finek túl hiteltelen, fantasyhoz nincs benne elég fantázia, Marvelnek pedig nem elég látványos (nem beszélve arról, hogy nincsenek benne Marvel-karakterek sem). A script arra épül, hogy a Hold a Föld felé közelít, letérve pályájáról, mégpedig azért, mert rejtélyes idegenek (egy titokzatos mesterséges intelligencia) erre programozza. Merthogy a Hold nem is egy égitest, hanem egy mesterséges objektum, azaz "megastruktúra". A karakterek a főhősök, konkrétan hárman: egy tudós blogger, egy kirúgott űrhajós és egy NASA-vezető hölgy. Gyenge az egész, rengeteg sebből vérzik és totálisan hiteltelen. A film egyetlen pozitívuma a látványosság, amit a Roland Emmerich-filmektől megszokhattunk. Talán még Halle Berry is kiemelhető, aki megdöbbentő módon még 55 évesen is nagyon jó nő. Nálam a Moonfall gyengécske, "B" kategóriás film, egyszer nézős mozi, ami max. 50%-ot ér.

2023.06.16 Jerico

Sokkal jobb is lehetett volna a téma alapján: Moonfall

Roland Emmerich kimondottan látványfilmek rendezője (2012, Holnapután, Godzilla, A függetlenség napja, I.e. 10 000, Az elnök végveszélyben, Midway stb.), de sikerprodukciói többnyire a hihető (vagy legalábbis a kb. hihető) kategóriába tartoztak. Ám a Moonfall úgy hülyeség, ahogy van. Ráadásul beadják, hogy három-négy ember old meg mindent. Hozzátehetjük azonban, önmagában az alaptéma nem rossz, csak zagyvaságot csinálnak belőle. A Hold mindig is izgatta az emberiséget, Verne is írt a Hold-utazásról már 1872-ben (!), és ez a kis égitest kiváló téma minden földönkívüli elmélethez. A Moonfall scriptírói azonban olyan módon nyúltak a dologhoz, amit már egy alsó tagozatosnak se nagyon lehet beadni. Nagy kár érte, mert amúgy minden adott lehetett volna a sikerhez, még a főszereplők is: Halle Berry, Patrick Wilson, Donald Sutherland és Charlie Plummer. Így azonban zsenge közepes lett csupán, és Emmerich rendezői pályájának egyik mélypontja. Értékelésem így ugyanannyi, mint az IMDb pontszám: 51%. Csak a nagyon elszánt sci-fi fanoknak merném ajánlani. De nekik is csak úgy, ha nulla elvárással ülnek neki.

2022.02.05 HE7EDIK

Emmerich hattyúdala

Roland Emmerich nevéhez olyan kultfilmek fűzödnek, mint a Tökéletes katona, Godzilla, A függetlenség napja vagy A hazafi. Azonban a Holnapután óta nem sikerül igazán maradandót alkotnia, csak gyártja egymást után az egyszer nézős mozikat. A Moonfall előzetese újra valami maradandót ígért, de csak egy fájdalmas vergődés lett belőle, irritáló és jellegtelen karakterekkel. Egy Emmerich-moziban sokszor mellékes a bugyuta történet, mert a látvány elviszi a hátán a filmet, itt még ez sem jött össze. Nem kéne már erőltetnie a német rendezőnek ezeket a világpusztítós marhaságait, mert ez így már egyre kínosabb lesz számára.

2022.06.20 Master

Hiteltelen mese, ami látványos

Szeretem a sci-fit, így nagyon vártam már a Moonfallt főleg, hogy Roland Emmerich rendezésében egy ütős látvány-orgiára és agyalós sztorira számítottam. Sajnos egyik sem jött be. A látvány itt-ott megvolt ugyan, de agyalós sztori helyett egy hiteltelen gagyi mesét kaptam. A legjobban nem is az idegesített, hogy a Holdat valamiféle mesterséges űrhajóként akarták a nézőknek eladni, hanem, hogy letolták a torkunkon azt a blődséget, hogy három ember menti meg az egész Földet. Két pasas és egy nő helyettesítik az Egyesült Államok elnökét, a kormányt, a kongresszust, a teljes Pentagon vezetést, a vezérkart és a 20 ezer dolgozót alkalmazó NASA igazgató-tanácsot is. Gyenge és nagyon Zs-kategória ez így. Mint mostanában sok amerikai produkcióval, ezzel is az alapsztori és a script a legfőbb probléma. Kiveszett az amcsikból a fantázia? Nem akadnak már eredeti ötletek? Pénz van a megvalósításokra, csak épp nincs mit megvalósítani. Eltűntek a jó írók, forgatókönyves szakemberek, és nincs szellemi apport. Értékelésem a Moonfallra: gyenge, 45%.

2022.02.02 Lóri Ádámcsik

Ej-ej

A rendező korábbi filmjeiből kiindulva volt egy sejtésem, hogy mire számítsak, de ez butább lett az összes többinél.

2022.09.03 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen

Ez csak simán egy rettenet!

Roland Emmerich elfáradt? Bizonyosan, mert ez a film minden csak nem színvonalas, és jó. Unalmas, klisés, fárasztó, és agyzsibbasztó! Miért? Elmondom... A leginkább sci-fi akciófilmként értelmezhető Moonfall felütése egyébként majdnem egész szimpatik... Teljes kritika

2022.02.03 Artúr

Váratlanul gyengécske utópiafilm

Nem az az élmény volt, hogy nyertem a lottón, inkább hogy: "hm, egész jó volt ez a wiener schnitzel, elfért volna még egy kis sajt a tetején."  Nagyon látványos, nagyon erős kerete volt a történetnek, ugyanakkor nagyot akart fogni, jobban mondva az a... Teljes kritika

2022.02.07 Harper

Gyengécske film, nem méltó Emmerichhez

Előrebocsátom, hogy szeretem Roland Emmerich filmjeit. Az idén 66 éves, homokosságát nyíltan felvállaló német rendező olyan sikerfilmeket készített, mint a A függetlenség napja (1996), a Hazafi (2000), Holnapután (2004), 2012 és a Tökéletes katona (1992). Van érzéke a nagyívű, látványos megoldásokat megkövetelő katasztrófafilmekhez, ám ezúttal a Moonfall-lal nagyon mellényúlt. Ez a sztori rengeteg sebből vérzik és kimondottan fantáziátlan. Ám sci-fi és katasztrófafilm egyvelege éppen fantáziátlan nem lehet. Ehhez jön sajnos a klisék sorozata, az elcsépelt karakterek, sablonos párbeszédek és kiszámítható jelenetek sokasága. Egyedül a látványvilág értékelhető. Nálam nagy csalódás volt, elsősorban a hiteltelensége miatt. A Harper blogomon részletesebben kifejtettem, de max. 50% -ot kaphat.

2022.02.07 stevepisti

Sajnos ez tényleg nagyon gyengére sikeredett, sablonos, bugyuta, nulla világvége-hangulattal. Bármi történik, mindenki teljesen természetesnek veszi, a filmvégi csavart is csak eldarálják, nincs idő megemészteni, számomra nem volt semmi izgalomfaktor... Több

2022.10.08 Zsolt Szabó

Katasztrófa(film)

Moziban megnézendő filmnek tituláltam ezt a moziidény elején 2022-ben. Sajnos már útközben rá kellett jönnöm, hogy nem ez a film lesz az idei szezonban a legerősebb filmek egyike. Pedig az alapanyag jónak ígérkezett, de ezzel a sok misztikus dologgal rendesen kicsúszott a film lába a talajról és egy hatalmas zakó lett belőle. Pedig ha a pénzügyi hátteret nézzük volt miből költeni, igaz ami igaz a CGI kitűnő volt a filmben, igaz néhol túl volt az is tolva és elnagyolva, de Emmerich ép ehhez ért igazán. Sajnos a film a kasszáknál is totális csőd lett. Amit viszont nem értettem ebbe a filmben az épp ő volt, mivel ez tőle igen gyenge, szerintem hatalmas pályájának mélypontja. Most azért, mert olyanba ártotta magát amit nem igazán ismert, vagy már a katasztrófafilmeknek is leáldozott, mint jelenleg sok más műfajnak is. Ez több műfajt átölelő film egyben, van benne misztikum, sci-fi és katasztrófa főleg, ahogy a film is az lett. A filmet ép úgy néztem mint a gyerek amikor az obszervatóriumba előadás közben nézett, hogy mi a... Értékelésem jószerivel is: 10/5

2022.02.03 Gábor390920

Emmerich egyik legrosszabb filmje

Nem ültem be nagy várakozásokkal a filmre: tudtam, hogy a Föld hamarosan el fog pusztulni, hiszen a Hold letért a pályájáról és össze fog ütközni vele. Lesz egy-két hős, akik a végsőkig elmennek annak érdekében, hogy megmentsék a világunkat, de a végén csak úgy sikerülhet a küldetés, hogy valaki feláldozza magát a Földért cserébe. Körülbelül ezt is kapjuk ebben a két órában, hatalmas logikátlanságokkal és orbitálisan gagyi CGI-elemekkel, amelyek a Zs kategóriás filmeket idézik. Az emberek, miután megtudják, hogy a Föld el fog pusztulni, fosztogatásba kezdenek, meg amit ilyenkor szoktak csinálni a katasztrófafilmekben. A bajok hamar jönnek, gyorsan kell cselekedni, napokon belül már a Holdra küldenek embereket. Ott megtámadja őket valami intelligens életforma, majd csak a főhőseinkben reménykedhetünk, mikor a NASA vezetősége is menekülőre fogja. Aztán, amikor kiderül, hogy a Hold nem is a Hold, hanem valami egészen más óriásszerkezet, amit az őseink készítettek, ott teljesen elborul a történet, és nem áll le addig, amíg vége nem lesz a filmnek, és végül megállítják a "Holdat". Ezt a filmet még Halle Berry és Patrick Wilson sem tudta megmenteni, katasztrófába fulladt. Sokat akart a szarka, de nem bírta a farka.

2022.02.07 Szilárd-Leo

Micsoda

Sziasztok, nem ezt vártam, nagyon gáz film lett. Amikor a Hold egy M.I., na ne, nagyon gáz filmet láttam, sok zagyvasággal. Semmi történet, nulla, zéró. Ennyi a film.