Napsütötte Toszkána

Napsütötte Toszkána

Under the Tuscan Sun

Diane Lane

Frances sikeres és boldog írónő volt egészen addig, amíg házassága zátonyra nem futott. Az alkotói válságát is képtelen legyűrni, ezért barátnője egy repülőjeggyel ajándékozza meg, és elküldi Olaszországba pihenni és feltöltődni. Frances az elhanyagolt, ódon villában kap szállást és szinte pillanatok alatt elvarázsolja a környezet szépsége, a kisváros és lakóinak melegsége. Hirtelen ötlettől vezérelve elhatározza, hogy hátat fordít eddigi életének és megvásárolja a villát.

Rendező: Audrey Wells
Forgatókönyvíró: Frances Mayes, Audrey Wells
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország
Premier (HU): 2004.05.26. | Netflix (2024.01.02.)

2024.01.19 Majorkas

A legszebb helyszínek

A helyszínek vittek nálam mindent, a történet szinte átlagos.

2024.01.02 Kinga Kecskeméti

Csak élvezd a perceket, és ne gondolj semmire!

Már többször is láttam, nem lehet megunni. Meseszép tájak, régi, ódon épületek, hangulatos utcácskák és a csodálatos, gyönyörű Diane Lane, aki mosolyával még ragyogóbbá teszi a napsütötte toszkán tájat. Egyszerűen beragyogja a szívünket. Ezt látni kell, érezni, nem könnyű ezt a csodás hangulatot szavakkal leírni.

Egy jól sikerült alkotás,lélegzetelállítóan szép helyszíneken,és a képi világa is megkapó.Imádom Diane Lane -t,egy igazán szép,és tehetséges színésznő.Hölgyeknek,Uraknak egyaránt ajánlott mozi! Szerintem igencsak többször nézős!

2019.07.07 indingo

Gyönyörű helyszínen játszódik a film. Maga a története is érdekes, nem az a tucat fajta, nem követi a megszokott sémákat. Sok érzelem volt benne.

2020.08.31 TomÁcs

Remek film. Nem lehet elmenni a környezet mellett, szinte a bőrén érzi az ember a nap melegét és érzi a virág illatot. A története bájos, kedvelhető a humora, de a drámai részek is csak még gazdagabbá tették a filmet.

Kate Walsh és Sandra Oh később a Grace klinika című sorozatban szerepeltek együtt.Szerző: Gábor390920

A film Frances Mayes azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

Az író/rendező Audrey Wells azt nyilatkozta, hogy Patti szerepét kimondottan Sandra Ohra írta, mert nem tudott mást elképzelni a szerepre. Szerző: rbernadett

Zeus, a modell végig meztelen volt a fimben, akire utólag digitális alsónadrágot varázsoltak, hogy ne kapjon a film 18-as karikát. Szerző: rbernadett

(2018. 08. 13.)
A Napsütötte Toszkána nem akar több lenni egy kellemesen szórakoztató darabnál, amely egyáltalán nem felszínes, de azért nem is fekszi meg a gyomrot, szerethető és kedves romantikus film, kevés az ilyen a műfajban, nem véletlen, hogy még mindig nem merült feledésbe. Több
Modern család
2009