Játssz egy XBOX 360 500 GB-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A nimfomániás - 1. rész

(Nymphomaniac)
A nimfomániás - 1. rész

Tartalom

Egy napon Seligman (Stellan Skarsgård) egy összevert nőre talál az egyik sikátorban. Joe (Charlotte Gainsbourg) szemmel láthatóan gondoskodásra szorul. Seligman megszánja a lányt, magához veszi, és ápolja. A nő őszintén és részletekbe menően meséli el megmentőjének az életét, ami bizony bővelkedik kalandokban. Joe saját bevallása szerint nimfomániás, idevágó élményeit  zavarba ejtő részletességgel képes taglalni a férfinak, aki próbál nagyon megértő és empatikus lenni, és a tudományból valamint a tapasztalataiból vett fura példákkal igyekszik elemezni a nő szokatlan tetteit.
(Pajor Sándor)

2015. 01. 25. 23:28

Merész és kihívó. Kendőzetlenül megmutat mindent és nagyon gyakran elborzaszó, visszataszító formában. Mégis máskor olyan gyönyörű képekkel van tele, hogy én csak néztem és néztem azt a sok harmóniát, ami jópár jelenetből áradt. A visszafogott fényeket, a lágy színeket, a finom hullámokat. Nekem nagyon tetszett.

2015. 01. 26. 16:53

Nem tudom elégszer megnézni. Lars von Trier a kedvenc rendezőm, de ez a film felülmúlta az összes alkotását. Joe-nak hihetetlenül jó karaktere van. Végre egy film, ami művészi módon mutatja be azt amit eddig nem igazán tett meg a filmipar: a női nem szexualitásának meredekebb oldalát. Csak ajánlani tudom. (Gyengébb idegzetűeknek nem biztos, hogy jó ötlet...)

2015. 01. 26. 19:12

A művészfilmek kimagaslóan jó alkotása, nagyon sok eszmét vet fel, elgondolkodtató. Jól bemutatja azt, hogy a mai világ mennyire elítéli azokat a nőket akiket hűtlennek vagy szexőrültnek szoktak nevezni, a férfiakkal szemben. Számomra egy kicsit vontatott a történet, de egy jó bor társaságában kifejezetten élvezhető.

Felicity Gilbert
Charlotte Gainsbourg
Charlotte Gainsbourg
Stellan Skarsgård
Sophie Kennedy Clark
Connie Nielsen
Uma Thurman

Udo Kier és Lars von Trier 9. közös filmje.

A filmben van egy jelenet, mely gyakorlatilag az Antikrisztus kezdő képkockáinak (és zenéjének) tökéletes másolata.

(faltumd96)

A merészebb jeleneteket pornószínészekkel forgatták.

(Pajor Sándor)