Játsz egy Sony playstationért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az utolsó család

(Ostatnia rodzina)
Az utolsó család

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

Amilyen különleges volt a lengyel Beksiński család élete, olyan rendkívüli a róluk készült film is. A hetvenes évek közepétől harminc éven keresztül követjük a szürrealista festményeivel nemzetközi hírnevet szerző apát, a nyolcvanas években kultuszstátuszba kerülő DJ és rádiós műsorvezető fiút és a család nőtagjait, akik valahogy próbálják elviselni az excentrikus férfiakat. Lengyelország természetesen rengeteget változott ezekben az évtizedekben, de mi csak a családon keresztül, nagyrészt egy lakótelep két lakásából látjuk a szükségállapotot vagy a rendszerváltást.

Az utolsó család a legkevésbé sem életrajzi film, hanem különleges családi tabló, amely egy rendkívül fura famílián keresztül mutatja be az életet a keleti blokkban – anélkül, hogy bármilyen formában is politizálna. A fanyar humorú és drámai mozi bejárta a világ filmfesztiváljait: Locarnóban a legjobb színésznek járó díjat nyerte, Chicagóban a művészeti rendezést és a fényképezést ismerték el, míg a Lengyel Filmfesztiválon a legjobb film, színész és színésznő, valamint a közönség elismerését kapta.(Mozinet)

2017. 05. 12. 22:58

Aki hallott már Zdzislaw Beksinski nevéről esetleg munkásságáról, azt tudja, hogy bőven rászolgált az ő története egy filmre (ha nem tudjátok, guglizzatok rá, érdemes), és azt kell mondanom, hogy Matuszynski a szóban forgó művészhez méltó alkotással állt elő. Rétegelt, dramaturgiailag összetett de könnyen befogadható mozi lett, amit csak ajánlani tudok azoknak, akik nem riadnak vissza egy kis drámától.

2017. 05. 11. 15:07

Seweryn miatt néztem meg a filmet, generációjának talán a legjobb színésze, és ezt megint bebizonyította. Az ilyen alakítások miatt érdemes néha a popcornfilmek mellett bevállalni egy ilyen lassabb folyású drámát (ebben az esetben Lengyelországból), csak azt sajnálom, hogy viszonylag kis közönséghez jut el. Pedig többet érdemelne.

A filmet a Lengyel Filmtavaszon már premier előtt láthatta a hazai közönség.

Az utolsó családot számos nemzetközi nagynevű filmfesztiválon díjazták, egyebek mellett Chicagóban (legjobb operatőr - Kacper Fertacz), Denverben (legjobb film - Jan P. Matuszynski), Lisszabonban (legjobb film) Lengyelországban (legjobb film).

Az utolsó család Jan P. Matuszynski rendező első egészestés nagyjátékfilmje.

VOX.hu - Az utolsó család
Egy rém wes andersoni família hétköznapjai a kommunista Lengyelországban. 70/100