St. Vincent

St. Vincent De Van Nuys

A film 13 millió dollárból készült el. A kritikusoktól pozitív kritikákat kapott.Szerző: Bogi87

Mivel Bill Murraynek nincs ügynöke, ezért nehéz megnyerni egy filmhez. A felkéréseket akkor fogadja el, ha a rendező szövege megnyeri őt, csak akkor hajlandó találkozni velük. E film esetében is ez történt, Melfi Murraynal a repülőtér gyorséttermében találkozott, és egy sajtos szendvics mellett sikerült rábeszélni őt a forgatókönyv elolvasására, majd a szerep elvállalására.Szerző: Bogi87

Theodore Melfi író-rendező-producernek ez volt az első nagyfilmje, előtte csak rövidfilmeket készített.Szerző: Bogi87

A filmet New York-ban forgatták.Szerző: dulkap

Bill Murray autója egy 1983-as Chrysler Lebaron.Szerző: dulkap

Theodore Melfi a film forgatókönyvét még 2011-ben megírta, melyet a hollywoodi szakma az egyik az év legjobb parlagon heverő forgatókönyvei között tartott számon. Szerző: hp

A film 2014. október 10-én debütált a mozikban, október 24-től pedig Franciaországban a Netflix VOD szolgáltatásán keresztül is megtekinthető.Szerző: hp

A film a 2014-es Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon debütált, ahol hatalmas sikert aratott a közönség körében.Szerző: hp

A St. Vincent Theodore Melfi első filmje.Szerző: hp

Bill Murray egy személyes találkozón győzte meg a hezitáló Theodore Melfi-t, hogy vállalja el a szerepet.Szerző: hp