Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
hp
Helena Bonham Carter
Helena Bonham Carter
Johnny Depp

Benjamin Barker a borbélyok egyszerű életét élte. Boldog is volt szép felesége és aranyos kislánya mellett. De a boldogsága nem tarthatott sokáig, mert a gonosz Turpin bíró megkívánta a feleségét, és hamis vádakkal Ausztráliába száműzte az útjában álló férjet. 15 év fogság után sikerül… Több

Rendező: Tim Burton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2008.02.21.

2024.02.20 Schumy1

Zseniális sztori, musical, játék, díszlet, jelmez, látvány megvalósítás! Imádom Depp játékát.

2021.10.31 Artemisia

a nap véleménye

Nem győzedelmeskedik a jó

Tim Burton, a véres és szürreális mesék mestere igazán testhez álló alapanyagot talált magának Sweeney Todd történetében. A bosszúálló borbély létezése ugyan vitatott, de alakja és legendája a brit folklór része, és számos művészt megihletett. 1979... Teljes kritika

2020.09.09 hp

A Sweeney Todd talán Tim Burton és Johnny Depp utolsó olyan közös munkája, ahol még mindketten kreativitásuk csúcsán voltak, az viszont sajnálatos, hogy azóta nem igazán tudtak ennek a minőségnek a közelébe kerülni. Bár a musical nem feltétlenül az é... Több

2018.04.15 indingo

Zavaróan sok a dalolászás benne. Zavart a piros víz szerű vér. A történetben esetlennek találtam, hogy Depp sem ismeri fel a saját feleségét, sőt a kalapot viselő lányát sem.

2017.07.11 Deku

Ha már horror akkor félelmetesen jól játszik ez a Johnny Depp. Nem tudom, honnan jön neki de eszméletlen. Ez a musical-es film pedig rémesen szórakoztató annak ellenére, hogy nem gondoltam volna róla.

Anne Hathaway esélyes volt Johanna szerepére, ám a rendező végül úgy döntött, hogy egy addig ismeretlen színésznőre, -re bízza a szerepet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Johnny Depp a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

Johnny Depp - Helena Bonham Carter 3. közös filmje. Szerző: dulkap

A 80. Oscar-gàla jelöltjei között volt 3 kategóriàban is (legjobb férfi főszereplő, legjobb díszlet, legjobb jelmeztervezés).Szerző: Bogi87

Értékelés: 9.1/10
(2022. 04. 08.)
A bosszú pedig nem ad feloldozást és megbékélést. Mindez csodálatosan groteszk, véres köntösbe csomagolva. Költői, művészi, bizarr, sötét és kegyetlen. Minden, ami egy igazán jó Tim Burton filmhez kell és minden, amiből a rendező tényleg varázslatosat tud alkotni. Mint ebben az esetben. Több