Amityville: Az ébredés

Amityville: Az ébredés

Amityville: The Awakening
Adepto
Kurtwood Smith

1974-ben megmagyarázhatatlan, hatszoros gyilkosság történt az Ocean Avenue 112 alatt. Az elkövetőt elfogták, elítélték, ám számos részlet tisztázatlan maradt. És azóta egyre több a ház körül az érthetetlen jelenség, baleset és halál …
Joan viszont boldog. A három gyerekét egyedül nevelő… Több

Premier (HU): 2017.08.24.

2021.04.02 n,n,n

Hát én többször is próbáltam nekifutni, de sose tudott megfogni. Egyszer nézhető azért.

Egyszerűen nagyon gyenge és hiteltelen, rossz koncepció alapján megcsinált misztikus horror. Horror, ami csak nyomokban tartalmaz félelmetes tartalmat. Nem találtam semmilyen pozitívumot. Ja, csak annyit, hogy egyszer vége lett, és gyorsan leírom a véleményem, mielőtt elfelejtem.

2017.12.27 indingo

A megtörtént esemény annyi a filmben, hogy a település valóban létezik egy olyan házzal, ahol furcsaságok történtek és ennyi. A film nekem nem tetszett erős fikció.

2017.10.16 HE7EDIK

Ez mi akart lenni? Nem csoda, hogy annyit tologatták az időpontját. Ez a filmiparban jót sosem jelent.

2020.10.12 Ildikó Bacskai

Egyszer meg lehet nézni

Nem lett a film a kedvencem, se a zenéktől se a látványtól se a szereplőktől nem ájultam el. Talán az előző filmek már annyira elvitték ezt a szorit, hogy kicsit lerágott csont érzése van az embernek DE: ha egy laza mozis estén egy horrort akarsz betenni, egyszer teljesen nézhető film.

A film összbevétele 7 701 908 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 46 477 236 forintot termelt. A hazai mozik összesen 34 229 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Bella Thorne és Cameron Monaghan ikreket alakítanak, valójában azonban négy év a korkülönbség köztük.Szerző: jfruzsi97

Eredetileg R besorolású filmnek állították be, 13 percét kivágták annak érdekében, hogy PG-13 besorolás alá kerüljön, és minél szélesebb közönséget érjen el.Szerző: jfruzsi97

A filmet számos alkalommal elhalasztották. Eredetileg 2012. január 12-én mutatták volna be, de a premiert végül több mint öt évig halogatták. Szerző: hp

Az eredeti tervek szerint a film rebootolta volna az Amityville franchise-t (Amityville: The Lost Tapes lett volna a címe), de az ötletet végül elvetették. Szerző: hp

Értékelés: 4.5/10
(2017. 08. 30.)
Amityville - Az ébredés
Nem az első horrorfilm, ami inkább hasonlít egy esti mesére. 45/100 Több

(2018. 03. 01.)
Amityville-ről nem lehet már jó filmet a piacra dobni, egyszerűen elfogyott a benne rejlő potenciál. Nagyon régen. Több