A nagy 4-es

A nagy 4-es

The Big Four

Egy elit bérgyilkost gengszterek vesznek célba, miután megkímélte egy lány életét egy mészárlás során.

(Hupka Adrián)

Rendező: Timo Tjahjanto
Forgatókönyvíró: Timo Tjahjanto, Johanna Wattimena
Ország: Indonézia
Premier: 2022 | Netflix (2022.12.15.)

2022.12.16 Eastern79

Furcsa hibrid

Általában az ázsiai akciófilmeknek három típusa van. Az első a kőkemény akciómozi, a második az európai szemmel bugyuta ázsiai humorral túlságosan átitatott akciómozi, a harmadik pedig az első kettő keveréke. A nagy 4-es is a harmadik kategória: amíg a közelharcok pazar koreográfiát követnek, addig a túltolt gore a szétrobbanó fejekkel és repkedő végtagokkal már-már karikatúraszerű, amit csak erősítenek az olyan blődségek, mint amikor 5 méterről képtelen az egyik főgenya géppisztollyal eltalálni a tuk-tuk-on menekülő célpontokat, vagy amikor a páncéltörő rakéta megállítására tett kísérletként becsukják a bambuszházikó ablakát. Finom szólva is furcsa egyveleg, ráadásul indokolatlanul hosszú. Csak megszállott harcművészet-rajongóknak ajánlom, mert a bunyók tényleg jók, de egyébként csak egy közepes akciófilm.

2022.12.15 paji

Nagyon közepesnek tudnám csak nevezni. Mármint... meg lehet nézni, nem haltam bele, de helyette mosogathattam is volna.