Sztálin halála

The Death of Stalin

2018.07.22 Hondati

Hát ez borzalmasan erőltetett. Hamisan vulgáris és rémes egy rendezés. Egy elviccelt baromság.Maga a sztori kiállt egy jó történetért. Ez így pocsék.

2018.03.23 Milanman

Az elmúlt időszak egyik legjobb politikai, történelmi témájú szatírája, fantasztikus humorral és színészekkel. Egy tragikusan abszurd és embertelen korszak tablója, amit mai szemmel, a 21. sz. embereként felfogni, megérteni is komoly kihívás lehet. O... Több

2020.02.05 Syracuse

Egyszerűen zseniálisan elkapja a kommunizmus téveszméit és egy szörnyű kor kultuszát. Aki bírja a fekete humort és nem ilyen szélsőbalos eszméket vall, az imádni fogja.

2019.04.12 Marcsitesója

Történelmi vígjáték

A Vörös Cár Udvara, mint történelmi regény az egyik kedvencem (Simon Sebag Montelfiore). Kritikusan tekintettem a filmre, egy olyan korszakról szól, amikor kevés dolog volt vicces. Mindezek ellenére ez a film igenis működik. Történelmileg súlyos tévedések nincsenek benne, és persze ott van Steve Buscemi. Szóval nekem bejött.

2019.05.01 Karczaghy Gabor

Furcsa, hogy egy ilyen kegyetlen diktátort és rendszert jópofizós csomagolásban adnak el. Szerintem ízléstelen és felháborító.

2018.03.12 kuba.pal

Vannak dolgok, amin egyszerűen muszáj nevetni, máskülönben megbetegítenek minket. Noha egy diktátor rémuralma inkább a kollektív tudatba ágyazódik be, nehéz nem empátiát érezni az általa gerjesztett rezsim rémuralmának áldozatai iránt, ez a film mega... Több

2024.02.19 Timci

Politikai szatíra - jeles

Így kell jó politikai szatírát csinálni! Remek alaptörténet (Sztálin halála utáni civakodás a hatalomért), szuper színészek, a rendezés és a forgatókönyv is rendben van. A tanú után egy méltán értékelt leleplező és kifigurázott kritika az orosz kommunizmusról/szocializmusról. Nagyon ajánlott mindenkinek, aki vevő az ilyenfajta fekete humorra.

2018.03.09 Kolci_23

A parádés szereposztás mellett szerintem már csak az egész sztori a jobb. Nekem egyébként is bejön ez a fajta humor, ami a filmben hallható, látható. Egészen biztos, hogy nálam ez jó darabi kedvenc lesz, így csakis ajánlani tudom mindenkinek! :)