The Boy
Diana Hardcastle
Diana Hardcastle
Lauren Cohan

A fiú című horror története egy angol arisztokrata család gyönyörű otthonában játszódik. A fiatal és kedves Greta új reményekkel érkezik a kissé zárkózott angol házaspárhoz, akik gyermekük mellé kerestek nevelőt. A lányt sokként éri, hogy új kis tanítványa egy élethű bábu, akiről ugyanúgy kell… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Kína
Premier (HU): 2016.02.04.

2023.12.23 Ildikó Bacskai

A fiú (2016)

Különleges hangulatvilágú horrorfilm, kedves, szerethető főszereplő, aki persze nem kedves. :D Mégis neki drukkolunk a film végéig. Mozgalmas, mégis elnyújtott, lebénult eseménysorozat, visszataszító áldozatok és dühítő igazságtalanságok. Nagyon bejött.

2023.05.17 Kóborló

a nap véleménye

A hangsúly a megtévesztésen van

Ritkán választok magamnak úgy filmet, hogy a Mafab felhasználóinak a véleményeit elolvasom az adott film megtekintése előtt, de ez esetben kivételt tettem. Ugyanis két olyan felhasználó is igencsak pozitívan állt ehhez az alkotáshoz, akiknek a vélemé... Teljes kritika

2016.05.27 Bogi87

A film várakozáson felül teljesített nálam. Elkerülhetetlen, hogy tartalmaz néhány régi horror sablon, de ezeken túl képes újat mutatni és fordulatosságával meghökkenteni.

2016.09.11 puffancshercegnő

szerintem jól felépített film volt, az első rész misztikumát felváltotta a valóság élő dologtól való félelem, ami jól működött a filmben. engem sikerült megijszteniük, libabőrössé váltam egykét jelenettől. azt kaptam a filmtől, amit vártam

Jó kis ijeszgetős mozi. Nem a legjobbak közül való, de az újdonsága tiszteletet váltott ki belőlem. William Brent Bell beleadott apait-anyait, és egy emészthető produkciót hozott ki belőle. Megcsavarta, megtekerte, és nézhetővé is tette.

A film összbevétele 74 144 398 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 38 541 255 forintot termelt. A hazai mozik összesen 45 735 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezőjének, William Brent Bellnek ez volt az első olyan rendezése, ahol a forgatókönyvet nem ő maga írta. Ráadásul a film forgatókönyvírójának, Stacey Menearnak ez volt a forgatókönyvírói debütálása.Szerző: Kóborló

A szereplők többször is ijesztgették egymást a babával. Az egyik ilyen eset során viszont összetört a baba, emiatt pedig a stáb kellékeseinek gyorsan készíteniük kellett egy másik babát. Szerző: Kóborló

2007-ben készítettek egy rövidfilmet, Familia colateral címen (bár az műfajilag nem horrorfilm volt), amelyben, akárcsak mint ebben a filmben is, egy játékbabára kellett vigyáznia egy bébiszitternek.Szerző: Kóborló

A filmet 10M $-ból forgatták le Kanadában, 2015 tavaszán.Szerző: dulkap

Értékelés: 7.5/10
(2016. 02. 04.)
„Ha kedves leszel hozzá, ő is kedves lesz hozzád.”
Összességében egy meglehetősen hátborzongató, kellemesen elvont mozi, ami tökéletesen kiszolgálja azokat, akik másfél órányi rettegésre vágynak. Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 02. 03.)
Lauren Cohan látott már egy-két cifra dolgot a The Walking Deadben, most meg mi vár rá William Brent Bell tiszteletre méltóan régimódi thrillerében? Egy baba! Akire bébiszitterként kéne vigyáznia! Szegény teremtés… Több

(2015. 11. 02.)
The Boy
Biztos lesznek olyanok, akik szerint alulértékelem ezt a mívesen kivitelezett alkotást, és aránytalanul felnagyítom a hibáit, de egyszerűen nem tudnék a tükörbe nézni, ha több pontot adnék rá. A közelmúltban készült, gyermekkaraktereket központba helyező horrorfilmek közül nekem az osztrák Ich seh, ich seh és a belga Welp is jobban tetszett, nektek... Több

(2016. 01. 31.)
Ez a horror-baba rendesen rászed!
A The Walking Dead Maggie-je a zombik után ezúttal egy babával játszik. A fiú pont olyan, mint a porcelánból készült gonosztevője: kívülről rideg és kidolgozott, de vigyázat, törékeny darab!

(2016. 02. 01.)
A fiú nem egy tökéletes alkotás, de tekintve, hogy ez Stacey Menear forgatókönyvíró első filmje, csak gratulálni tudok a kezdethez és reméljük hallunk még felőle.