Tűnj el!

HE7EDIK

Marcus Henderson
LilRel Howery
Daniel Kaluuya

Most, hogy Chris (Daniel Kaluuya, Sicario – A bérgyilkos) és a barátnője, Rose (Allison Williams, Csajok) elértek a kapcsolatukban ahhoz a ponthoz, hogy megismerjék egymás szüleit, a lány meghívja Christ egy hétvégére a családi birtokra.
Chris a család túlzottan előzékeny vendégszeretetét… Több

Rendező: Jordan Peele
Író: Jordan Peele
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier (HU): 2017.04.20. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.03.05 SzimikeésBéci

Nem lett volna ez a film rossz, de a vége nagyon nem tetszett nekünk, ami miatt sokat rontott az értékelésünkön is. Fekete humor! Na de döntse el mindenki saját maga, milyen film is ez valójában.

2022.11.03 Kóborló

a nap véleménye

Maradandó élmény

Az idei halloweeni horrorfilmezést egy másik horror-rajongó barátomnál töltöttem, és jó pár horrorfilm megnézése után elkezdtünk arról beszélgetni, hogy vajon a mostani horrorfilmes felhozatalánál ki lehet az a rendező, akire mindenképp oda kell figy... Teljes kritika

2022.08.29 Artemisia

a nap véleménye

A galád család

Jordan Peele debütáló rendezésével meglepően magasra tette a mércét. Progresszív, friss és eredeti horrort tett le az asztalra, melynek kiválóan használt műfaji elemei és jól megírt története, valamint társadalmi mondanivalója mellett sem lehet szó e... Teljes kritika

A fekete fiú véres kalandja a fehér, jómódú lánnyal, és családjával, plusz a közösséggel. Fekete humor jellemzi a filmet, és a srác egyre jobban gyanakszik, persze nem alaptalanul. A vége kissé gyengébbre sikerült,de összeségében nem rossz kis mozi!

2017.10.01 indingo

Nagyon tetszett a bizonytalanság ami körbelengte a történetet. Nem igazán tudta a néző, hogy mi a helyzet. Nem egy szokványos és kiszámítható sztori, nagyon bejött.

A film összbevétele 255 457 364 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 50 745 341 forintot termelt. A hazai mozik összesen 34 974 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezője Jordan Peele szerepel a filmben, bár csak a hangját szolgáltatta hozzá. Szerző: Kóborló

A film szerepel a Steven Jay Schneider által szerkesztett: 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című könyvében.Szerző: Kóborló

Amerikában 2019-ben megjelent egy könyv, Get Out: The Annotated Screenplay címen, ami Jordan Peele forgatókönyvvázlatait tartalmazta.Szerző: Kóborló

Jordan Peele felkereste Tiffany Haddish színésznőt, hogy vállaljon szerepet a filmben, de ezt végül elutasította a színésznő.Szerző: Kóborló

Értékelés: 8.5/10
(2017. 04. 24.)
Bár horrorfilmként reklámozzák, a Tűnj el! sokkal inkább működik lenyűgözően intelligens szatíraként, amelynek fő célpontja a liberálisok rasszizmusa. Több

(2017. 04. 26.)
Összességében a Tűnj el! egy igazán szórakoztató és feszültséggel teli pszicho-thriller, ami a tucat thrillerek és horrorokkal ellentétben komoly mondanivalóval is bír. Az utolsó harmadban azonban, ha nem is látványosan, de kezd darabjaira hullani. Több

(2017. 04. 16.)
A végjáték tehát valóban bravúros, ezt leszámítva viszont csak egyedi megközelítése emeli az átlag fölé a Tűnj el!-t. Több

(2017. 04. 19.)
Fontos témát feszegető, komplex alkotás lett a Tűnj el!, melyet érdemes többször megnézni, mert bizonyos mondatait, szimbólumait csak a film többszöri megtekintése után lehet igazán felfejteni. A Tűnj el témája komolysága ellenére okosan és szórakoztatóan, a didaktikusságot távolról sem érintve kínál tartalmas feltöltődést. Emellé pedig még egy oly... Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 05. 05.)
Aránylag ritkán fordul elő az, amikor a semmiből érkezik valami – akár a tévébe, akár a mozikba – és az atombombaként robban és letarolja a népet. Ilyen volt anno az Ideglelés, vagy épp a Parajelenségek, netán a Saw és ilyen a Tűnj el! is. Több